Brochard, przy udziale New Holland, ustanawia rekord świata w rozrzucaniu nawozu

środa, 14 stycznia 2015 13:57

W dniach 31 lipca - 1 sierpnia 2014 r. firma Brochard Constructeur we współpracy z ukraińską spółką "Alfagro" ustanowiła na Ukrainie rekord świata w nawożeniu, przy udziale ciągnika o największej mocy New Holland T9.


New Holland Ukraine and Moldova oraz jej partner - spółka "Alfagro", będąca oficjalnym dystrybutorem marki Brochard Constructeur, w dniach 31 lipca - 1 sierpnia 2014 r. ustanowiła nowy rekord świata w rozrzucaniu nawozu, rozprowadzając 4217 ton obornika na powierzchni 221,80 ha w ciągu 24 godzin. Cel ten osiągnięty został przez duet składający się z ciągnika New Holland o dużej mocy T9.615 oraz rozrzutnik obornika Brochard. "Bicie rekordów świata wymaga oczywiście dobrego sprzętu, ale nie mniej ważni są dobrzy fachowcy. Próba bicia rekordu okazała się wspaniałym doświadczeniem z ludzkiego punktu widzenia, w które zaangażowani byli liczni specjaliści reprezentujący różne dziedziny. Przyczyniły się do tego wszystkie zaangażowane osoby, zarówno te, które pracują dla firmy New Holland, jak i te, które nam pomagały. Pragnę im wszystkim podziękować!" - oświadczył Antoine Rebillard, Dyrektor ds. biznesu firmy New Holland Agriculture na Ukrainę, Mołdawię i kraje nadbałtyckie.

>Firma Brochard Constructeur dostarczyła największy rozrzutnik na świecie o pojemności 50 ton, choć na potrzeby bicia rekordu świata załadowano do niego aż 65 ton nawozu. Został on zaprojektowany specjalnie z tej okazji i pomalowany na sztandarowe barwy New Holland. Alain Bellion, przewodniczący "Brochard Constructeur SAS", skomentował to następująco: “Jestem bardzo dumny z naszego rekordu świata. Pracuję nad rozwojem firmy Brochard Constructeur od dziesięciu lat i przez ten czas starałem się projektować coraz większe i mocniejsze maszyny dla rolników. New Holland Agriculture ewidentnie podąża w podobnym kierunku, oferując rolnikom swój ciągnik T9.615. Pragnę jej podziękować za nieustanne wsparcie!”

Na polu znalazły się również inne maszyny rolnicze marki New Holland, takie jak: ładowarka teleskopowa LM 7.32 (łyżka 2,5 m3) oraz ładowarka kołowa W190 (łyżka 3,2 m3). Gerard de la Salle, przewodniczący "GROUPE ALFAGRO SARL" i dystrybutor produktów marki Brochard w krajach WNP, oświadczył: “Podczas działań zmierzających do ustanowienia tego rekordu świata firmy New Holland i Brochard Constructeur pokazały nam, iż ich linie produktów obejmują maszyny, które w szczególny sposób dostosowane są do potrzeb krajów WNP i zapewniają miejscowym rolnikom tego, czego potrzebują, czyli mocy i siły. Rekord ten pozwoli nam uwypuklić te istotne zalety i pozwoli nam uczestniczyć w rozwoju tych marek na wschodnich równinach.
Wydarzenie to miało miejsce w wiosce Velykyy Zliyiv w obwodzie Czernihów na Ukrainie, w której firma "Industrial Milk Company" (IMC) oddała nam do dyspozycji pole zajmujące powierzchnię 300 hektarów. IMC jest jednym z wielu lojalnych klientów marki New Holland na Ukrainie i posiada obszerną flotę sprzętu New Holland: 21 kombajnów CR9080, dziesięć ciągników T8.390 oraz trzy ciągniki T9.615. Alex Lissitsa, dyrektor generalny firmy IMC skomentował współpracę partnerską z firmą New Holland Ukraine and Moldova w następujący sposób: “Zanim rozpoczniemy współpracę partnerską z nową dla nas firmą, zwracamy uwagę na jej historię i tradycje. Jako lojalny klient marki New Holland chciałbym podkreślić, że podejście tej marki, jej zespół i sprzęt stanowią owoc długiej historii i właśnie to sprawia różnicę. Ustanowienie rekordu świata to tworzenie historii, dlatego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że uczestniczymy w tym procesie razem z firmą New Holland!”

Dokładne przygotowania do próby bicia rekordu zajęły tydzień. Zespół liczył sobie około 30 osób: 17 z firmy New Holland oraz 9 z firmy Alfagro. W jego skład wchodzili pracownicy działu sprzedaży, jak również członkowie zespołów ds. marketingu, PLM i serwisu. Za kierownicą ciągnika T9, co sześć godzin zasiadali na zmianę dwaj francuscy kierowcy: Bastien Roy: “Uruchamiałem rozrzutniki marki Brochard Constructeur na całym świecie: w Egipcie, na Ukrainie, w Estonii, Kazachstanie, Kuwejcie... To nowe osiągnięcie stanowi kolejny dowód na to, że firma Brochard Constructeur jest prawdziwym liderem w dziedzinie technologii. A dla mnie samego praca z rozrzutnikiem za kółkiem najnowszego ciągnika T9.615 marki New Holland była ogromną przyjemnością!”

Oficjalny arbiter, Eva Norroy (Wielka Brytania) z organizacji Guinness World Records™, oficjalnie ogłosiła rekord wynoszący 4217 ton obornika rozrzuconego na powierzchni 221,80 ha w ciągu 24 godzin. Była pod wrażeniem tego doświadczenia: “To było spektakularne. Wrażenie zrobiły na mnie w szczególności dwie rzeczy: pierwszą z nich był aspekt technologiczny, gdyż nigdy wcześnie widziałam tak nowoczesnych maszyn rolniczych, drugą zaś była spójność zespołu. Francusko-ukraiński zespół pracował niezmordowanie, a mimo iż czasem jego członkowie nie mówili w tym samym języku, współpraca zdawała się przebiegać bez najmniejszych trudności.”

Źródło: New Holland