CLAAS przejmuje chińskich producentów maszyn rolniczych Jinyee

wtorek, 18 lutego 2014 17:25

Niemiecka firma maszyn rolniczych CLAAS zakończyła z powodzeniem przejęcie chińskiego producenta maszyn rolniczych Shandong Jinyee Machinery Manufacture sp. z o.o. (Jinyee) w mieście Gaomi, prowincji Shangdong. Obecnie firma funkcjonuje pod nazwą CLAAS Jinyee Agricultural Machinery (Shandong) sp. z o.o.


Po podpisaniu umowy w dniu 16 lipca ubiegłego roku, uzyskano wszystkie zgody od organów publicznych, a dalsze szczegóły skoordynowano w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Proces ten został pomyślnie zakończony w obecności rzecznika zarządu firmy CLAAS dr. Theo Freye’a oraz dyrektora zarządu dr. Henry Puhla.

Dr Puhl podkreślił znaczenie tego kroku w celu umocnienia międzynarodowego charakteru firmy CLAAS: „Obecna ranga Chin w przemyśle agrotechnicznym ma wzrosnąć w nadchodzących latach. Modernizacja oraz mechanizacja przy użyciu nowoczesnej inżynierii rolniczej jest priorytetem. Jesteśmy więc przekonani, iż nasza chińska strategia jest dobrze przygotowana na największy i najszybciej rozwijający się rynek maszyn rolniczych w Azji. Firmy Jinyee i CLASS doskonale się uzupełniają.”

Przedsiębiorstwo Jinyee produkuje różne maszyny do zbioru, głównie do kukurydzy i pszenicy, w dwóch miejscach Gromi oraz Daqing. Oba ośrodki znajdują się w samym sercu istotnych regionów rolniczych, jeden w centralnych, a drugi w północno-wschodnich Chinach. Siedziba firmy została założona w 1958 roku w mieście Gaomi, w prowincji Shandong między Pekinem a Szanghajem.

Oczekiwany obrót firmy Jinyee na rok 2013 wynosi powyżej 90 milionów €. Firma zatrudnia łącznie 1100 pracowników, posiada rozbudowaną sieć sprzedaży oraz serwisu w centralnej i północnej części Chin.

Źródło: CLAAS