Deutz-Fahr prezentuje nowe ciągniki Serii 7 ST

środa, 12 marca 2014 14:10

Firma Deutz-Fahr zaprezentowała nowe modele ciągników Serii 7 ST, charakteryzujące się najwyższą siłą uciągu.


Deutz-Fahr poszerza gamę ciągników wysokiej mocy o modele Serii 7 ST, które zostały opracowane z myślą o zapewnianiu najwyższego poziomu wydajności i produktywności, szczególnie w zakresie prac polowych i transportu. Nowe modele 7200-7220 ST wyróżniają się dużym rozstawem osi, przekładnią FullPowershift SMARTronic, osią przednią z dedykowanym układem hamulcowym oraz kabiną MaxiVision, która zdobyła nagrodę 2014 German Design Award za ergonomię i design.

Gama modeli Serii 7 ST stanowi ewolucję modelu Agrotron L, znanego ze swojej siły uciągu, i wprowadza istotne innowacje w zakresie ogólnej wydajności maszyny i komfortu pracy. Przekładnia została zaprojektowana od nowa w oparciu o przekładnię SDF SMARTronic. Zastosowano nowy wspornik przedni i uzyskano większą sprawność osi przedniej, również podczas hamowania, dzięki hamulcom tarczowym w kąpieli olejowej. Duży rozstaw osi dobrze sprawdza się przy pracach związanych z dużym obciążeniem i w najtrudniejszych warunkach. Uzyskano wyjątkową maszynę do orki oraz zastosowań transportowych.

Nowy sześciocylindrowy silnik Deutz Common Rail z czterema zaworami na cylinder spełnia wymogi normy emisji Tier 4i i zapewnia taką samą moc jak wcześniejsze modele już przy 2000 obr./min, zwiększając dostępny moment obrotowy oraz zapewniając niższy poziom zużycia paliwa i generowanego hałasu oraz mniejsze koszty eksploatacji.

Przekładnia SMARTtronic zapewnia najwyższą jakość i wydajność w zakresie 12P+12T przełożeń, które można zmieniać pod obciążeniem w trakcie prac polowych lub podczas transportu. Po wzbogaceniu układu o reduktor na pierwszych 9 biegach, suma przełożeń wynosi 33P+33T, co pozwala gamie modeli Serii 7 ST na perfekcyjne dostosowanie się do prac wymagających niskich prędkości jazdy. Funkcja APS automatycznie zmienia przełożenia w zależności od obciążenia i prędkości obrotowej silnika, zapewniając bezpieczną i płynną jazdę. Rewers ze sprzęgłem SenseClutch z regulacją szybkości reakcji pozwala zmianę szybkości zmiany kierunku jazdy zależnie od rodzaju wykonywanej pracy.

Kabina MaxiVision wyznacza standardy pod względem komfortu i ergonomii: intuicyjne przyrządy sterownicze, podłokietnik wielofunkcyjny, wysokiej jakości materiały oraz duża przestrzeń we wnętrzu tworzą wygodne oraz ergonomiczne środowisko pracy. Wszystko to uzupełnia niepowtarzalny design będący owocem wieloletniej współpracy ze studiem Giugiaro Design. Kabina MaxiVision wyróżniona nagrodą German Design Award 2013 – zaawansowane technologicznie miejsce pracy operatora wyznacza standardy w zakresie ergonomii i funkcjonalności: fotel z dynamiczną amortyzacją drgań niskiej częstotliwości i automatycznym poziomowaniem, miękki fotel dla pasażera oraz ulepszony układ klimatyzacji. Główne przyrządy sterownicze umieszczono na podłokietniku MaxCom, całość uzupełnia koło kierownicy pokryte materiałem Softgrip oraz panel wskaźników InfoCenter. Dotykowy, 12-calowy iMonitor 2 generacji, największy dostępny na rynku, pozwala na sterowanie wieloma funkcjami. System może być uzupełniony o układ automatycznego sterowania Agrosky o dokładności wskazań do 2 cm.

Źródło: Deutz-Fahr