Gama DEUTZ-FAHR: modele Serii 7, Serii 6 oraz Serii 5

piątek, 29 marca 2013 13:31

DEUTZ-FAHR, marka będąca częścią SAME DEUTZ-FAHR, dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom wniosła znaczący wkład w technologię stosowaną w rolnictwie. Marka DEUTZ-FAHR z jej niemieckimi korzeniami jest synonimem technologicznej doskonałości, mocy i precyzji.


Wszystkie ciągniki marki DEUTZ-FAHR oferują praktyczne rozwiązania do wykorzystania w nowoczesnym gospodarstwie rolnym; od rozwiązań technologicznych i designerskich po te, które zwiększają komfort. Wszystkie mają na celu osiągnięcie najlepszych parametrów roboczych.

Ta filozofia leżała u podstaw stworzenia nowych Serii 7, 6 oraz 5 prezentowanych pod koniec lutego na targach w Paryżu.

DEUTZ-FAHR Serii 5, mający swą prezentację na wystawie we Francji to ciągnik średniej klasy mocy z układem napędowym Powershift lub bezstopniowym TTV. Silniki DEUTZ zoptymalizowano pod względem mocy i momentu, jednocześnie redukując zużycie paliwa.

Nowa Seria 5 obejmuje sześć modeli z silnikami o mocy od 100 do 130KM, zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb nowoczesnych rolników w zakresie różnego rodzaju prac – od prac polowych po prace ogólno-gospodarskie z wykorzystaniem ładowaczy czołowych. W zakresie stylistyki, kontynuowana jest owocna współpraca z biurem projektowym Giugiaro Design. Giugiaro Design opracowało nowoczesny, wysoce innowacyjny projekt linii nadwozia, wykorzystujący takie elementy jak zintegrowane lampy LED, stosowane dotychczas w przemyśle motoryzacyjnym.

Agrotron TTV Serii 7 został zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu w Berlinie, w trakcie oficjalnej prezentacji, która była wydarzeniem ważnym z punktu widzenia całej branży. Modele Serii 7 opracowano z myślą o osiągnięciu najlepszych parametrów oraz najwyższej wydajności. DEUTZ-FAHR skutecznie wykorzystał najnowsze rozwiązania technologiczne dla osiągnięcia najniższego zużycia paliwa i najwyższego komfortu.

Biuro projektowe Giugiaro Design nadało odpowiedni styl modelom Serii 7, projektując charakterystyczny kształt maski silnika, błotników z lampami LED oraz wykończenia kabiny, tworząc jedyny w swoim rodzaju ciągnik rolniczy dostępny obecnie na rynku.

DEUTZ-FAHR TTV Serii 7 został stworzony do prac w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, gwarantuje najlepsze parametry i maksymalną wydajność. Kluczowym okazało się wykorzystanie do napędu nowego silnika DEUTZ Tier 4 interim – mocniejszego, wydajniejszego i przyjaznego środowisku naturalnemu, który współpracuje z przekładnią bezstopniową ZF. Trzy modele TTV Serii 7 (7210, 7230 i 7250) oferują wyjątkowy zestaw wyposażenia w standardzie, dzięki któremu operator jest w stanie w każdej chwili najlepiej wykorzystać potencjał ciągnika.

Modele DEUTZ-FAHR Serii 6 to przykład ewolucji modeli Agrotron, które zyskały uznanie klientów. DEUTZ-FAHR Agrotron uzyskał czołową pozycję na rynku, oferując połączenie najlepszych podzespołów oraz wielu rozwiązań w zakresie wyposażenia. Inteligentne wykorzystanie rozwiązań technologicznych zaowocowało minimalnym zużyciem paliwa oraz zredukowaną emisją szkodliwych związków spalin przy jednoczesnej wysokiej wydajności. Modele Serii 6 to znaczący krok na przód w zakresie konstruowania ciągników średniej-wyższej klasy. Oferta obejmuje ciągniki ze skrzynią Powershift jak i TTV. Wydajne i wszechstronne modele Serii 6 są niezwykle skuteczne w pracach polowych przy współpracy z osprzętem umieszczonym zarówno z przodu jak i z tyłu ciągnika oraz w transporcie.

Kombajny zbożowe DEUTZ-FAHR na sezon 2013 charakteryzują cechy kojarzone dotychczas z marką, takie jak moc i niezawodność, wnosząc jednocześnie nową wartość w postaci zalet jakie niosą ze sobą silniki Tier 4i.

Dwa nowe silniki DEUTZ TCD L6 T4i o pojemności 6,1 litra oraz 7,8 litra o mocy od 169 kW (230 KM) do 290 kW (395KM) z obniżoną ilością zużywanego paliwa sprawiają, że są to najlepsze maszyny w swojej klasie. Pojemność zbiornika paliwa w kombajnach Serii 60 zwiększono do 750 litrów, co wydłużyło o 35% w stosunku do modeli oferowanych dotychczas, okresy pomiędzy kolejnymi tankowaniami. Nowy zbiornik płynu AdBlue ma pojemność 85 litrów. Nowa nadstawka zbiornika ziarna wprowadzona w modelach 6090, 6090HTS oraz 6095HTS (bez wersji Balance) pozwoliła na zwiększenie pojemności zbiornika do 9500 litrów.

Parametry robocze nowych kombajnów DEUTZ-FAHR zostały zwiększone dzięki użyciu nowego systemu monitorowania strat ziarna. System wykorzystuje teraz dwa czujniki oraz belkę pomiarową, która dodatkowo zwiększa długość kosza sit.

Oferta marki DEUTZ-FAHR obejmuje także modele Agrovector; gamę ładowarek teleskopowych, które mogą być wyposażone w szereg różnego rodzaju osprzętu. W trakcie wystawy w Paryżu zaprezentowane będą dwa nowe modele: 37.6 oraz 37.7. Obydwa napędza 123-konny silnik DEUTZ Tier 4i, do napędu wykorzystano układ napędowy Powershift, układ hydrauliczny wyposażono w pompę o wydajności 150 l/min. Wydajna hydraulika oraz ekonomiczny silnik Deutz sprawiają, że Agrovector jest wyjątkowo skuteczną maszyną w różnego rodzaju pracach.

Źródło: Same Deutz-Fahr