New Holland na targach Agrotech 2015

wtorek, 14 kwietnia 2015 15:51

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem imponujących i zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych, zaprezentowanych podczas XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. W trakcie tego wydarzenia nie mogło zabraknąć atrakcji od marki New Holland – lidera branży rolniczej, który w tym roku będzie obchodzi 120-lecie istnienia. Producent niebieskich ciągników i żółtych maszyn żniwnych przedstawił 24 maszyny, zapowiedział również wrześniową premierę zmodernizowanej gamy ciągników z serii T7.


Każdego roku rolnicy tłumnie przybywają na teren Targów Kielce, aby z bliska obejrzeć najnowocześniejsze urządzenia, maszyny oraz wszelkiego rodzaju materiały i rozwiązania do produkcji rolnej. Takiej frekwencji jeszcze nie było! W 2014 roku liczba zwiedzających wyniosła blisko 59 tysięcy. W tym roku przekroczono magiczną 60-tkę. Na 60 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni zaprezentowało się 700 wystawców. W tym wyjątkową ekspozycją oraz niespotykanymi atrakcjami dla odwiedzających wyróżniło się na tle konkurencji stoisko New Holland.

„W 2014 roku do polskich gospodarstw trafiło ponad 14 tysięcy nowych ciągników, z czego 18% stanowiły maszyny marki New Holland. Podczas tegorocznych targów Agrotech w Kielcach mieliśmy okazję do zaprezentowania maszyn i rozwiązań towarzyszących, których niesłabnąca popularność wśród polskich rolników rokrocznie przekłada się na pozycję lidera branży. Największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie seria ciągników TD5, głównie ze względu na parametry techniczne, które najlepiej wpisują się w realia polskich gospodarstw. Przewagą marki New Holland jest również rozbudowana, stabilna sieć dealerska na terenie całej Polski, która zapewnia wsparcie profesjonalistów na każdym etapie - od momentu wyboru maszyny spełniającej indywidualne potrzeby rolnika, poprzez pomoc w wykorzystaniu pełni możliwości, po ewentualne wsparcie serwisowe” – mówi Tomasz Wieja, Marketing Manager marki New Holland.

New Holland nie daje pola do manewrów konkurencji również w kategorii maszyn żniwnych. Co drugi nowy kombajn kupiony przez polskiego rolnika w 2014 roku wyjechał z fabryki New Holland w Płocku, która od 1998 roku dostarcza maszyny żniwne do gospodarstw rolnych na całym świecie. – „Nowością w kategorii maszyn żniwnych jest innowacyjna seria CR. Kombajny z tej gamy zapewniają zwiększenie wydajności przy zbiorach ziarna zbóż nawet o 15%, przy czym ilość połamanego ziarna wynosi zaledwie 0,2%. Flagowym modelem nowej gamy maszyn jest pierwszy na świecie kombajn rotorowy klasy 10 - CR10.90, o największej mocy w historii marki New Holland – 653 KM, oferujący najwyższy poziom wydajności w branży. Dowodem niesamowitych osiągów maszyny jest rekordowy wynik zbiorów – w ciągu zaledwie ośmiu godzin pracy CR10.90 zebrał imponującą ilość pszenicy - aż 797,656 ton” – komentuje Józef Dębski, specjalista produktowy New Holland ds. maszyn żniwnych.

Po raz kolejny, marka New Holland potwierdziła swoją pozycję, jako niekwestionowanego lidera w branży maszyn rolniczych – została uhonorowana przez gremium konkursowe w dwóch prestiżowych kategoriach. „Złoty Medal targów AGROTECH” za innowacyjne rozwiązania zespołu młócąco-czyszczącego otrzymał kombajn zbożowy CX 5080, natomiast tytuł “Maszyny Rolniczej Roku 2015” w kategorii maszyny z importu komisja przyznała dla ciągnika rolniczego New Holland T8.420 Auto Command.

Jedne z największych targów rolniczych w Polsce były okazją do podsumowania 120-letniej historii marki New Holland i wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju całej branży techniki rolniczej. Jako globalny partner targów Expo Milano 2015, New Holland będzie jedynym producentem maszyn rolniczych, który zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania we własnym pawilonie na terenie Targów. Będzie on poświęcony tematyce gospodarstwa zrównoważonego ekologicznie, zaprezentowane zostaną najważniejsze innowacje i udoskonalenia rolnicze – pozostające w pełnej zgodności ze strategią Clean Energy Leader.

„W najbliższych latach rozwój branży będzie determinować idea zrównoważonego rolnictwa i konsekwentne wcielanie rozwiązań proekologicznych. Z naszej perspektywy oznacza to przede wszystkim ograniczenie negatywnej ingerencji w naturę, poprzez zastosowanie technologii sprzyjających redukcji emisji spalin, precyzyjne zarządzanie pracami rolnymi za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań oraz dostosowanie do potrzeb rolników na każdym etapie wykorzystania maszyn” – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Wieja.

„Nowa seria T7. napędzana jest 6-cylindrowym silnikiem, w którym zastosowano technologię HI-eSCR ECOBlue™, spełniając tym samym wymogi norm emisji Tier 4B, dzięki czemu nie wymaga on już ani powtórnego obiegu spalin, ani filtra cząstek stałych. Dzięki efektywnemu układowi oczyszczania spalin nie trzeba już wybierać między wydajnością spalania a zmniejszaniem emisji. Ta swoboda umożliwiła zwiększenie górnych poziomów mocy dla ciągników serii T7 z oboma wariantami rozstawu osi. Moc znamionowa wariantu o długim rozstawie osi wzrosła o 5%, zaś wariantu o standardowym rozstawie osi aż o 9%, osiągając 180 KM. Jeżeli doda się do tego jeszcze 45 KM mocy generowanej przez system EPM, T7.225 może spokojnie uchodzić za ciągnik o ogromnej mocy, jak na swoje gabaryty” – wyjaśnia Łukasz Chęciński, specjalista produktowy New Holland ds. ciągników.

Źródło: New Holland