Nowa linia ciągników SAME: Silver3 Continuo – galeria

sobota, 20 lipca 2013 09:56

Silver3 Continuo od SAME to nowa linia ciągników przeznaczonych do szerszego zakresu prac niż typowa uprawa, siew i zbiór, która oferuje technologię na miarę potrzeb. Taki jest Silver³ Continuo, nowy ciągnik charakteryzujący się idealną równowagą pomiędzy rozmiarami a możliwościami technicznymi.


Ciągnik Silver³ Continuo wyróżnia się spośród konkurentów w tej samej klasie mocy ze względu na najwyższą jakość wyposażenia oferowaną na potrzeby ogrodnictwa, uprawy owoców, winorośli oraz prac ziemnych.

Prócz uniwersalności, zwrotności i kompaktowych rozmiarów, ciągnik Silver³ Continuo oferuje również wydajną przekładnię bezstopniową umożliwiającą uzyskanie doskonałych parametrów roboczych, niższych kosztów eksploatacji oraz zoptymalizowanej masy i wymiarów zewnętrznych.Silnik - trzy słowa kluczowe: autonomia, niezmienna wydajność i optymalizacja
Ciągnik Silver³ Continuo jest zasilany czterocylindrowym silnikiem Deutz Euro III z serii 2012 i oferuje doskonałą równowagę pomiędzy parametrami roboczymi a niskim zużyciem paliwa. Dzięki zastosowaniu turbosprężarki i wysokociśnieniowego wtrysku paliwa, silnik oferuje moc doskonale odpowiadającą specjalistycznym zastosowaniom maszyny. Zapas momentu obrotowego sprawia, że ciągnik Silver³ Continuo dysponuje znaczna siłą uciągu przydatną w trudniejszych warunkach roboczych. Ciągnik Silver³ Continuo wyposażono w elektroniczny układ zarządzania pracą silnika umożliwiający niezmienną wydajność, co wraz z dużym, 160-litrowym zbiornikiem oleju napędowego przekłada się na większą autonomię i mniejszą liczbę przestojów związanych z tankowaniem.

Przekładnia - moc na miarę potrzeb
Innowacyjna 2-zakresowa przekładnia bezstopniowa płynnie zmienia przełożenia bez konieczności obsługi dźwigni ani sprzęgła. dzięki temu ciągnik Silver³ Continuo jest wielofunkcyjnym i łatwym w obsłudze urządzeniem. Do dyspozycji operatora są trzy tryby pracy przekładni: automatyczny, ręczny oraz WOM. Pozwalają one na wybór rozwiązania idealnego w każdej sytuacji i ustalenie priorytetu – obsługi WOM, wyższej prędkości jazdy przy transporcie lub też wykonywania cięższych prac, z którymi ciągnik doskonale poradzi sobie dzięki zastosowanym wzmocnionym elementom mechanicznym Heavy Duty. Ciągnik Silver³ Continuo wyposażono w układ Power Zero aktywnie utrzymujący pozycję ciągnika po zatrzymaniu, niezależnie od nachylenia podłoża i obciążenia bez konieczności zastosowania hamulca postojowego.
Układ hydrauliczny - szybkie pokonywanie zakrętów i precyzyjne sterowanie: wymogi elastyczności
Dzięki zastosowaniu niezależnej pompy hydraulicznej o wydajności 44 l/min gwarantującej całkowitą kontrolę nad układem kierowniczym bez strat mocy, ciągnik Silver³ Continuo wyróżnia się spośród bezpośrednich konkurentów ze względu na niewielki pobór mocy. WOM maszyny dostępny jest z nawet trzema elektrohydraulicznie wybieranymi zakresami prędkości umożliwiającymi współpracę z wieloma (także ciężkimi) narzędziami i oferującymi nadzwyczajną elastyczność i łatwość obsługi. Blokady przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego są uruchamiane automatycznie w zakresie do 100% w zależności od kąta skrętu i prędkości jazdy. Automatycznie uruchamiany system kontroli jazdy kół i blokady mechanizmu różnicowego (SBA) umożliwia szybsze nawracanie na uwrociach wpływające na wzrost wydajności.

Kabina - komfortowe warunki ułatwiają pracę
Układ wentylacyjny ze zoptymalizowanym przepływem powietrza, ergonomiczny i funkcjonalny układ elementów sterowania i duże drzwi ułatwiające wsiadanie; to tylko niektóre z charakterystycznych cech ciągnika Silver³ Continuo, dzięki którym oferuje on wysoki poziom komfortu jako standard. Dodatkowe atuty to przeszklony dach kabiny, regulowany podłokietnik przesuwający się wraz z fotelem operatora, regulowana wysokość i kąt nachylenia koła kierownicy – te elementy składają się na komfortowe, zoptymalizowane środowisko robocze. Pełną kontrolę nad parametrami ciągnika Silver³ Continuo gwarantuje tablica przyrządów, wyraźnie widoczna we wszystkich warunkach oświetleniowych.

www.same-tractors.com