Nowe modele DEUTZ-FAHR TTV Serii 7 – trwałość, niezawodność i wydajność

poniedziałek, 15 kwietnia 2013 08:59

SIMA to miejsce wybrane przez DEUTZ-FAHR na kolejną prezentację wielokrotnie nagradzanego modelu 7250, należącego do topowej gamy modeli ciągników tej marki.


Agrotron TTV 7250 reprezentujący Serię 7 zamknął z sukcesem 2012 otrzymując szereg ważnych nagród. Na szczególną uwagę zasługują tytuły: “TRACTOR OF THE YEAR 2013” oraz “Golden Tractor for Design”, przyznane w trakcie Międzynarodowej Wystawy Techniki Rolniczej EIMA, która odbyła się w listopadzie w Bolonii, we Włoszech. Prestiżowa nagroda “Tractor of the Year” jest przyznawana dorocznie przez jury złożone z dziennikarzy reprezentujących wydawnictwa o tematyce rolniczej ze głównych krajów Europy. Jury tegorocznej edycji składało się z ponad dwudziestu członków, którzy na podstawie oceny walorów ciągników nagrodzili model DEUTZ-FAHR Agrotron 7250 TTV tytułem najlepszego ciągnika na rynku. Jednocześnie ciągnik uzyskał nagrodę „Golden Tractor for the design”. Także w trakcie targów w Bolonii, model 7250 uzyskał nagrodę przyznawaną w kategorii innowacji technicznych za system automatycznego naprowadzania ciągnika do tylnego zaczepu osprzętu, w trakcie jego podłączania, który został opracowany wspólnie z firmą TopCon Precision Agriculture.

W grudniu 2012 roku Agrotron TTV 7250 otrzymał nagrodę “Good Design Awards 2012”, jedno z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień przyznawanych za design produktów. Konkurs organizowany jest przez Chicago Ateneum – muzeum architektury i designu oraz European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studiem. Nagroda przyznawana od 1950 roku, została ufundowana przez architektów: Eero Saarinenena, Charlesa i Raya Jamesów oraz Edgara Kaufmanna Jr., którzy oceniali produkty pod kątem ich funkcjonalności, design, innowacyjności i ergonomii użytkowania.

Wszystkie wymienione nagrody podkreślają ogrom działań podjętych przez SAME DEUTZ-FAHR, której częścią jest marka DEUTZ-FAHR, które mają na celu uzyskanie pozycji najważniejszego gracza na rynku maszyn rolniczych.

Nowe modele DEUTZ-FAHR TTV Serii 7 zostały stworzone z myślą o rolnikach, którzy prowadzą działalność na dużą skalę. Oferują niezawodność, trwałość i wydajność. Gama obejmuje trzy modele: 7210, 7230 oraz 7250 – ostatni z silnikiem o mocy 263KM. Ciągniki napędza silnik DEUTZ TCD o pojemności 6,1 litra, spełniający wymogi normy emisji spalin Euro IIIB (Tier 4 interim), spaliny oczyszczane są poza silnikiem dzięki wykorzystaniu układu SCR.

W konstrukcji silnika wykorzystano 4 zawory na każdy z cylindrów, centralnie umieszczone wtryskiwacze, turbosprężarkę z zaworem West Gate oraz Intercooler. Układ wtryskowy DCR (DEUTZ Common Rail) pracuje przy ciśnieniu roboczym 2000 barów. Moc maksymalna dostępna jest przy prędkości obrotowej 1900 obr./min. Stała moc utrzymywana jest w przedziale od 1600 do 2100 obr./min.

Modele TTV Serii 7 to przykład wprowadzanej przez markę DEUTZ-FAHR strategii „downsizingu”, która zakłada wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych, dzięki którym możliwe jest zmniejszanie pojemności skokowej silników a tym samym ich zużycia paliwa.

Układy napędowe TTV produkowane przez firmę ZF to wypróbowane, sprawdzone, trwałe i niezawodne podzespoły. Pozwalają na jazdę z prędkością 60 km/h. Prędkość 40 km/h może być osiągana przy 1300 obr./min. Sterowanie za pomocą joysticka pozwala na dokładną zmianę prędkości jazdy – od zera do maksymalnej wartości.

Model TTV 7210 oferuje cztery prędkości WOM: 540/540E/1000/1000E, wybierane mechanicznie. Dwa większe modele wyposażono standardowo w WOM o trzech prędkościach: 540E/1000/1000E, sterowane elektro-hydraulicznie z modulowanym startem.

Radar współpracuje z napędem na cztery koła i blokadą mechanizmów różnicowych, automatycznie sterując ich załączaniem, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo w trakcie przejazdów transportowych w pochyłym terenie.

Skuteczne hamowanie zapewnia układ PowerBrake. Ciągnik wyposażono także w elektroniczny hamulec postojowy EPB, który współpracuje z układem napędowym ciągnika.

Hydraulika posiada oddzielną pompę dla obsługi układu kierowniczego o wydajności 44 l/min. Główny układ hydrauliczny wyposażono w pompę o wydajności 120 l/min (opcjonalnie 165 l/min), która zasila od 4 do 7 zaworów podwójnego działania. Istnieje możliwość zamontowania dwóch wyjść układu hydraulicznego z przodu ciągnika. Wszystkie wyjścia posiadają kontrolę czasu i ilości przepływającego oleju.

Maksymalny udźwig tylnego podnośnika wynosi 10000kg. Elektroniczny podnośnik EHR oferuje szereg funkcji, takich jak szybkie opuszczanie, amortyzacja drgań, blokada transportowa, ogranicznik wysokości podnoszenia, regulację szybkości opuszczania, kontrolę poślizgu. Udźwig opcjonalnego podnośnika przedniego wynosi 4500kg.

Modele Serii 7 wyposażono w nową kabinę MaxiVision, która będzie standardowym wyposażeniem modeli z silnikami Tier 4i o mocy powyżej 120KM. Wszystkie przyrządy sterownicze silnika, układu napędowego, WOM i hydrauliki zintegrowano w podłokietniku wielofunkcyjnym z joystickiem. Standardowo ciągnik wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz na słupku kabiny.

Koncepcję sterowania opracowano we współpracy z rolnikami oraz biurem projektowym Giugiaro Design, uznanym za projekty stworzone w sektorze motoryzacyjnym. Duża powierzchnia szyb zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, a do wykończenia wnętrza użyto najlepszej jakości materiałów. Operator i pasażer mogą teraz korzystać z wygodnych foteli z materiałowym obiciem.

Broszura w formie pliku PDF oraz zdjęcia dostępne na stronie internetowej.

Źródło: SAME DEUTZ-FAHR