Nowe opony Firestone Maxi Traction Combine

czwartek, 22 sierpnia 2013 08:01

Nowe opony Firestone Maxi Traction Combine - wyjątkowo niezawodne i trwałe, cechujące się wysoką nośnością.

Marka Firestone wprowadziła na rynek nowe opony Maxi Traction Combine, których zadaniem jest spełnienie potrzeb dzisiejszych rolników. Oczekują oni niezawodności, by uniknąć przestojów w okresie żniw, wysokiej nośności ze względu na coraz cięższe maszyny rolnicze oraz minimalnego oddziaływania na glebę.


Wysoka nośność i odporność na obciążenie cykliczne
Ze względu na panujący obecnie ogólnoświatowy trend polegający na zwiększaniu rozmiarów maszyn rolniczych, kluczem do sukcesu opon rolniczych jest ich nośność. Opony Firestone Maxi Traction Combine zostały opracowane w taki sposób, by wytrzymać obciążenie zbiornikiem ziarna o pojemności do 12500 litrów. Wzmocniony karkas pomaga udźwignąć tego rodzaju ładunki.

„Model Maxi Traction Combine najlepiej nadaje się do cyklicznych prac polowych. Przy wyższym ciśnieniu powietrza w oponie można uzyskać nawet o 70% większą nośność cykliczną na polu w porównaniu do normalnej nośności maksymalnej tego modelu. To zdecydowanie podnosi wydajność prac rolniczych” – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning Commercial, Bridgestone Europe.

Niezawodność i wydajność w każdych warunkach
Czas to pieniądz: w ciągu zaledwie kilku dni rolnik musi zebrać owoce swojej wielomiesięcznej pracy, więc nie ma tu miejsca na przestoje. Dzięki optymalizacji karkasu i zastosowaniu mieszanek gumowych odpornych na rozcięcie, opony rolnicze Firestone doskonale nadają się do pracy z nieustannie zmieniającymi się obciążeniami. Specjalna konstrukcja ściany bocznej umożliwia lepsze uginanie się opony, tworząc większą powierzchnię styku, co nie tylko zapewnia wolniejsze i bardziej równomierne zużycie, ale także ogranicza ubijanie gleby pod wpływem ogromnego obciążenia.

Opony Maxi Traction Combine wyposażone są w bieżnik wykonany w wyjątkowej technologii Dual Angle Lug (podwójnego kąta klocka). Technologia ta podnosi przyczepność, ogranicza ubijanie gleby i poprawia właściwości samooczyszczające bieżnika. Pozwala to rolnikowi zwiększyć powierzchnię uprawianego pola w krótszym czasie, tym samym podnosząc wydajność a jednocześnie chronić glebę.

Opony Firestone Maxi Traction Combine są już dostępne w kilku rozmiarach zarówno na rynku wyposażenia oryginalnego, jak i na rynku wymiany. Informacje na temat nowego produktu znajdą Państwo na nowej stronie Firestone pod adresem: www.firestone.eu/agri.

Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie ponad 50 fabryk ogumienia na całym świecie, zatrudnia powyżej 138.000 pracowników.

Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon dla F1 w latach 2007-2010, natomiast obecnie z powodzeniem angażuje się również w wyścigi motocyklowe Moto GP. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia ponad 13.000 pracowników i prowadzi pełen zakres działań obejmujących produkcję, rozwój, testy, sprzedaż oraz posiada własną sieć detaliczną "First Stop". W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową. Polska spółka sprzedażowa Bridgestone Sales Polska powstała w roku 1994 i obecnie zatrudnia ponad 60 osób. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim, powstały jako inwestycje typu „greenfield” i są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

Informacja prasowa Bridgestone Sales Polska