Nowy rekord siewu z ciągnikiem Magnum marki Case IH

czwartek, 24 lipca 2014 11:04

Zwycięski zespół: Case IH Magnum 340 z siewnikiem punktowym Väderstad Tempo ustanowił nowy rekord siewu słonecznika. Maszyny obsadziły z najwyższą precyzją 306 hektarów pola w ciągu 24 godzin.


Zawodowi rolnicy muszą mieć pewność, że mogą liczyć na swój ciągnik w dziedzinie mocy, wydajności i oszczędności niezależnie od warunków pracy. Podczas sadzenia słoneczników w sezonie 2014 ciągnik Magnum marki Case IH po raz kolejny udowodnił, że doskonale łączy powyższe cechy, zapewniając tym samym niezwykłą niezawodność i moc: podczas 24-godzinnego pokazowego siewu zorganizowanego na polach gospodarstwa Agrotrade w pobliżu miasta Plewen leżącego na północ od stolicy Bułgarii, Sofii, ciągnik Magnum 340 marki Case IH napędzał siewnik punktowy Väderstad Tempo.

Widowisko w postaci bicia tego rekordu zorganizował oficjalny bułgarski importer maszyn Case IH, Titan Machinery. Wynik stanowił doskonałe potwierdzenie wydajności i mocy ciągników Magnum.

- Obsadzenie aż 306 hektarów pola w ciągu 24 godzin wymaga jazdy z prędkością blisko 20 km/h przez cały czas zmagań. To niezmiernie trudne zadanie, zarówno dla operatora, jak i dla jego maszyn – przyznał Vasile Morariu, specjalista ds. demonstracji polowych w Case IH. - Jedynym prostym zadaniem był tutaj wybór ciągnika Magnum 340 jako kandydata do bicia rekordu, ponieważ jest to bardzo niezawodna, mocna i sprawdzona maszyna. W Bułgarii jeżdżą setki ciągników Magnum, które co roku pomagają uprawiać tysiące hektarów pól. Aby pobić rekord, wystarczyło ruszyć z miejsca – przyznał z uśmiechem Morariu.

Dokładność ma kluczowe znaczenie
Aby utrzymać niski poziom stresu i zapewnić operatorowi optymalne warunki pracy, podczas zmagań zastosowano systemy rolnictwa precyzyjnego marki Case IH. - Ciągnik wyposażono w system AFS AccuGuide i monitor z ekranem dotykowym AFS 700 Pro, a sygnały korekcyjne pochodziły z pobliskiej stacji bazowej – tłumaczył George Stanson, dyrektor regionalny Case IH na Bałkanach.

- Taka konfiguracja umożliwiła bezbłędną pracę maszyn przez 24 godziny. Dzięki wsparciu profesjonalnego zespołu, było to naprawdę satysfakcjonujące wydarzenie – dodał Stanson.

Źródło: Case IH