PH PROGRESS-CHEM i niemiecki producent maszyn CLAAS kończyli współpracę

wtorek, 07 stycznia 2014 14:09

PH PROGRESS-CHEM Jan Świć, lider w kompleksowej obsłudze sektora rolniczego oraz CLAAS Polska - niemiecki producent maszyn rolniczych, poinformowały, że po trzech latach pracy w zakresie budowania rynku maszyn rolniczych we wschodniej Polsce, obie firmy zdecydowały się na zakończenie współpracy z dniem 31 grudnia 2013 r.


PH PROGRESS-CHEM z sukcesem reprezentował markę CLAAS w województwie podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Przez trzy lata współpracy obu firmom udało się osiągnąć wspólny sukces jakim jest m.in. poprawa jakości i efektywności obsługi rolnictwa oraz dynamiczny rozwój sektora maszyn rolniczych CLAAS w Polsce. Partnerstwo biznesowe pozwoliło na wzajemną wymianę wiedzy, doświadczenia i know-how. Inwestycje poczynione przez obie firmy zaowocowały, zrównoważonym rozwojem i ekspansją CLAAS i PH PROGRESS-CHEM na polskim rynku rolniczym.

W związku z przyjęciem nowych, strategicznych kierunków rozwoju firmy CLAAS oraz opracowaniem i wdrażaniem nowej, długofalowej strategii rozwoju firmy PH PROGRESS-CHEM, będącej wynikiem podsumowania dotychczasowych 20 lat pracy w sektorze rolnym, obydwaj partnerzy zgodnie podjęli decyzję o zakończeniu dotychczasowej współpracy z końcem tego roku. Firmy skupiają się w tej chwili na nowych wyzwaniach i kierunkach rozwoju.

Jednocześnie strony informują, że usługi serwisowe PH PROGRESS-CHEM Jan Świć, będą świadczone na dotychczasowych zasadach do czasu przejęcia serwisu przez nowego dealera CLAAS, o czym klienci obu firm zostaną poinformowani odrębnym komunikatem.

* * *
PH PROGESS-CHEM Jan Świć to polska firma zajmująca się od 20 lat sprzedażą maszyn, nawozów, środków ochrony roślin, dodatków paszowych, nasion i artykułów ogrodniczych. Firma prowadzi również profesjonalne doradztwo strategiczne oraz akcje szkoleniowo - dydaktyczne, które pozwalają klientom i partnerom PROGRESS-CHEM wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę oraz poznać nowe trendy w rolnictwie. W ciągu dwudziestu lat działalności firmie PROGRESS-CHEM udało się dołączyć do grona liderów branży. PROGRESS-CHEM współpracuje z renomowanymi firmami z Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Firma zatrudnia 63 w zeszłym roku odnotowała obrót ponad 125 mln zł.

CLAAS to niemiecki producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku, z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech. CLAAS jest największym producentem maszyn żniwnych w Europie. CLAAS zatrudnia około 9700 pracowników na całym świecie, odnotowała obrót w wysokości 3,8 mld euro w roku obrotowym 2013.

Komunikat prasowy