URSUS podpisał umowę na dostawę 3000 ciągników

wtorek, 24 września 2013 12:56

Firma URSUS S.A. zawarła z etiopską spółką Metals and Engineering Corporation (METEC) of Adama Agricultural Machinery Industry (AAMI) z siedzibą w Adama (Oromia, Etiopia) umowę na dostawę 3000 ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych do ciągników. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na łączną kwotę 90 mln USD i będzie realizowana na przestrzeni dwóch lat od momentu podpisania w/w umowy.


Na podstawie zawartej umowy spółka Ursus są dostarczy etiopskiemu odbiorcy 3000 ciągników w dwóch etapach po 1500 sztuk każda. Zgodnie z podjętym zobowiązaniem spółka będzie wysyłała ciągniki w formie SKD i CKD. Pierwsze partie dostaw powinny rozpocząć się na przełomie 2 i 3 kwartału 2014 r., będą to ciągniki o mocy 50, 80, 110, 140 i 180 koni mechanicznych. Rozpoczęcie drugiej fazy realizacji umowy oraz jej szczegóły strony uzgodnią najpóźniej do końca września 2014 r.

- Podpisanie tej umowy jest zwieńczeniem naszych starań dotyczących odbudowy dawnych rynków eksportowych spółki oraz potwierdzeniem skuteczności strategii planowanej przez zarząd dotyczącej ekspansji na rynki afrykańskie - powiedział Karol Zarajczyk, wiceprezes Ursus SA. - Liczymy, że sprawna realizacja tego kontraktu będzie pierwszym, za to bardzo dużym krokiem w kierunku pozyskania nowych rynków zbytu w tym bardzo rozwojowym regionie świata.

W ramach umowy Ursus SA zapewni także wyposażenie centrów serwisowych oraz części zamienne do sprzedawanych ciągników. Przed rozpoczęciem dostaw spółka dostarczy wyposażenie co najmniej jednego centrum serwisowego odbiorcy. Ponadto spółka przeprowadzi szkolenia personelu odbiorcy oraz zapewni mu wsparcie techniczne w niezbędnym zakresie. W związku z zawarciem umowy na dostawy ciągników strony przewidują także nawiązanie współpracy w zakresie dostaw maszyn i narzędzi rolniczych.

Płatność za towary będzie dokonana poprzez akredytywę dokumentową otwartą przez odbiorcę na rzecz spółki w Commercial Bank w Etiopii i potwierdzoną przez bank w Polsce. Natomiast wsparcie operacyjne finansowania transakcji zapewni Bank Gospodarstwa Krajowego.

Ursus SA to ponad 120 lat doświadczeń i tradycji w rolnictwie zasilane tylko przez polski kapitał. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka obecna na rynku maszyn i urządzeń wytwarzanych dla rolnictwa oraz jedyna spółka z branży maszyn i urządzeń rolniczych notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka w swojej ofercie stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesny design. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują, światowym liderom. Ideą spółki jest produkcja różnych typów maszyn i urządzeń, cechujących się europejską jakością wykonania i polską ceną.

Źródło: URSUS S.A.