Ursus pracuje nad wejściem na nowe rynki w Afryce i na Wschodzie

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:31

Ursus prowadzi rozmowy na temat wejścia na rynki kolejnych, po Etiopii, krajów afrykańskich. Chce także rozpocząć sprzedaż w Kazachstanie i Kirgistanie, poinformował agencję ISBnews prezes Karol Zarajczyk.


– Obecnie prowadzimy rozmowy w różnych krajach na kontynencie afrykańskim. Przed rozpoczęciem negocjacji bardzo starannie badamy dany rynek pod kątem możliwości rozwoju na tle danego regionu, oczywiście, rozwoju rolnictwa i potencjału mechanizacyjnego. Obecnie wiemy, że znajduje się tam kilka bardzo ciekawych krajów z bardzo dobrą wzrostową charakterystyką – powiedział Zarajczyk w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że ważny dla spółki jest także kierunek wschodni. – W przypadku rynków wschodnich, na początku chcemy postawić na Kazachstan i Kirgistan" - zapowiedział prezes. Jednocześnie podkreślił, że Ursus liczy również na sprzedaż na rynkach Unii Europejskiej, które stawiają najwyższe oczekiwania jakościowe i techniczne, oraz na zwiększenie sprzedaży w Polsce. – Koncentrujemy się na Afryce. Afryka to obecnie największy odbiorca naszych produktów. W drugiej kolejności Polska i później pozostałe kraje na świecie – podsumował Zarajczyk.

Jak wyjaśnił, specyfiką inwestycji w Afryce jest to, że wymagają one wsparcia polskiego rządu. Bez udzielenia kredytów pomocowych na zakup polskich wyrobów takich transakcji w Afryce może nie być, a swoje produkty sprzedadzą tam Chiny, Indie lub inne kraje europejskie, które przywożą tam zarówno towar, jak i finansowanie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa – spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Źródło: BGŻ / URSUS