Ursus rozpoczął współpracę z Politechniką Lubelską

czwartek, 05 grudnia 2013 06:01

Celem współpracy jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowo-dydaktycznego Politechniki Lubelskiej oraz potencjału i pozycji spółki URSUS. Współpraca będzie obejmowała 2 obszary: naukowo-badawczy oraz edukacyjny.


Obie strony deklarują w umowie wspólne działania w zakresie: ustalania tematów prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich; umożliwienia studentom i absolwentom odbywania praktyki i staży; zatrudniania absolwentów; pozyskiwania środków finansowych, w tym unijnych, umożliwiających wspólną realizację prac badawczo-rozwojowych.

– Dzięki porozumieniu Politechnika Lubelska zyska silnego partnera w obszarze technologicznym, jak i edukacyjnym. Na współpracy zyskają studenci poprzez ściślejsze połączenie teorii z praktyką, co na pewno przełoży się na ich lepsze przygotowanie do późniejszej pracy. Wymierne korzyści czekają także pracowników, którzy dzięki wspólnej realizacji projektów badawczych mają większe szanse na komercjalizację ich wyników – mówi prof. Piotr Kacejko, rektor PL.

– Współpraca z Politechniką Lubelską jest elementem globalnej strategii spółki stawiającej nie tylko na produkcję, ale też stale zwiększającej nakłady na Badania i Rozwój, które to stanowią bardzo ważną część naszej pracy w Ursusie. Współpraca z uczelniami, w naszym przypadku technicznymi, bardzo pozytywnie wpływa na rozwój nie tylko gamy produktowej wytwarzanych przez nas ciągników, maszyn i urządzeń, ale też na szybki rozwój całej spółki – podkreśla dyrektor zakładu Ursus SA w Lublinie Jan Wielgus.

Umowa podpisana została w obecności Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka.

Źródło: URSUS S.A.