Maszyny

System dynamicznego ważenia w rolnictwie

wtorek, 08 grudnia 2015 20:46

Aby można było wyposażyć w to urządzenie wywrotkę, wóz asenizacyjny, przyczepę uniwersalną, przyczepę objętościową lub rozrzutnik obornika, pojazd ten powinien posiadać hydrauliczne zawieszenie dyszla i hydrauliczny układ jezdny.

Więcej…
 

Tango E5 serii II już niebawem w sprzedaży

sobota, 05 grudnia 2015 11:18

Choć jesienno-zimowy czas nie sprzyja pracom w ogrodzie, to dla producentów sprzętu do pielęgnacji zieleni to okres intensywnych zmagań nad wiosenną ofertą. Dlatego już w listopadzie marka John Deere zaprezentowała w Hanowerze Tango E5 serii II, kosiarkę nowej generacji, która w sprzedaży będzie dostępna od wiosny.

Więcej…
 

Nowa kabina SkyView w ciągnikach Valtra z Serii N i T

środa, 02 grudnia 2015 16:52

Nowa kabina SkyView w ciągnikach z Serii N i T idealnie nadaje się do zastosowań w leśnictwie, jak i do wielu innych prac. Kabina SkyView posiada szyby z poliwęglanu oraz wycieraczkę zamontowaną na tylnym oknie dachowym. Metalowa konstrukcja rurowa chroni krawędzie dachu przed gałęziami i służy do zamontowania dodatkowych świateł roboczych oraz innego wyposażenia. Kabiny leśne Valtry są często montowane wraz z układem do jazdy tyłem TwinTrac.

Więcej…
 

Najnowsze ciągniki Valtra serii N

poniedziałek, 30 listopada 2015 10:47

Valtra wprowadza na rynek czwartą generację ciągników serii N. Czterocylindrowa seria N oferuje obecnie wiele tych samych rozwiązań cenionych przez klientów, które można było znaleźć u jej starszego brata, sześciocylindrowej serii T, która zaprezentowała swoją czwartą generację rok temu. Nowa seria T odniosła ogromny sukces, a teraz ta sama udana koncepcja jest wprowadzana w mniejszej klasie ciągników, która w swej kompaktowej konstrukcji skupia więcej funkcji niż wcześniej.

Więcej…
 

Nowa gama kombajnów zbożowych Seria C6000

poniedziałek, 30 listopada 2015 10:29

Wszystkie dobre rzeczy chodzą „trójkami". Po osiągnięciu wielkiego sukcesu związanego z wprowadzeniem na rynek serii C9000 w 2013 r. oraz serii C7000 w 2014 r., marka DEUTZ-FAHR trzeci rok z rzędu z radością prezentuje nową gamę kombajnów zbożowych. Seria C6000 składa się z wysoce wydajnych i kompaktowych modeli przeznaczonych dla rolników, którzy wolą polegać na własnych maszynach i zasobach podczas żniw.

Więcej…
 

CASE IH MAGNUM 380 CVX ROWTRAC INNOWACYJNY PRODUKT ROLNICZY

poniedziałek, 30 listopada 2015 10:24

Case IH Magnum 380 CVX Rowtrac marki Case IH znalazł się wśród 21 najbardziej innowacyjnych w branży produktów, pozwalających polskim rolnikom osiągać większą efektywność. Ciągnik nagrodzony został tytułem „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2015”. Przyznane po raz pierwszy wyróżnienia wręczone zostały na gali towarzyszącej III edycji konferencji dla branży rolniczej Narodowe wyzwania dla rolnictwa na Narodowym.

Więcej…
 

Regulacja gęstości beli za pomocą monitora

sobota, 28 listopada 2015 17:46

Prasy Roll-Belt™ marki New Holland zdefiniowały na nowo formowanie okrągłych bel dzięki technologii będącej w stanie poprawić wydajność belowania nawet o 20% oraz gęstość bel nawet o 5%. Od dnia wypuszczenia na rynek tych maszyn marka New Holland regularnie wprowadza nowe funkcje, nieustannie zwiększające ich wydajność i niezawodność. Zgodnie z tą tendencją w roku 2016 wprowadzona zostanie nowa funkcja poprawiająca jakość bel: regulacja gęstości beli i regulacja zmiennej gęstości rdzenia beli za pomocą monitora.

Więcej…
 

Badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin

piątek, 27 listopada 2015 22:25

Nierównomierna dystrybucja pestycydów na opryskiwanej powierzchni niesie ze sobą ryzyko ograniczenia efektywność zabiegu. W konsekwencji powoduje to konieczność wykonania większej liczby oprysków. Jednocześnie w miejscach, w których ilość zastosowanego środka ochrony roślin jest nadmierna, powstaje zagrożenie nagromadzenia się pozostałości w płodach rolnych oraz w środowisku naturalnym.

Więcej…
 

Aplikacja CLAAS Fleet View

piątek, 27 listopada 2015 22:20

W czasie żniw, kombajn musi pracować tak długo jak pozwala na to pogoda, ponieważ każdy przestój powoduje dodatkowe koszty dla rolnika. Z Fleet View, nową aplikacją CLAAS istnieje obecnie możliwość takiej koordynacji całej floty maszyn żniwnych, aby kombajn mógł pracować bez przestojów.

Więcej…
 

Firma CLAAS potwierdza długoterminowe zaangażowanie w Rosji

piątek, 27 listopada 2015 14:44

Firma CLAAS podpisała deklarację intencji z Federacją Rosyjską, które ma znacząco ułatwić sprzedaż maszyn rolniczych tam wyprodukowanych. Dokument został podpisany na targach Agritechnica w obecności rosyjskiego Ministra Przemysłu i Handlu, Denis Manturov, oraz Prezesa Rady Nadzorczej CLAAS, Cathrina Claas-Mühlhäuser. To inwestycyjne porozumienie, które nadaje firmie CLAAS status “rosyjskiego producenta”, zostanie przygotowane w ciągu kilku miesięcy. Dzięki temu porozumieniu, firma CLAAS będzie miała takie same warunki finansowe jak krajowy producent.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 2 z 9