Bardzo odporne na ścieranie redlice C-Mix-HD dla kultywatorów Cenius

wtorek, 19 maja 2015 14:49

Jako nowość w systemie redlic C-Mix dla kultywatorów Cenius, firma Amazone oferuje redlice C-Mix-HD do osiągania wyjątkowo wysokich wydajności pracy.


Dzięki płytkom z utwardzanego metalu redlice C-Mix-HD (HD = Heavy Duty) wyróżnia ogromna odporność na ścieranie. Ma to tę zaletę, że długość redlic, a tym samym głębokość robocza jest stała przez cały okres ich użytkowania i nie jest wymagane jej dodatkowe ustawianie. W zależności od rodzaju pracy okresy użytkowania redlic są nawet ok. 4 razy dłuższe niż w systemie standardowym. Wynikiem są wydłużone okresy czasu między wymianą redlic oraz związana z tym redukcja odpowiednich kosztów pracy.

Redlica C-Mix-HD jest redlicą jednoczęściową ze zintegrowaną ze skręcaną blachą prowadzącą i doskonale nadaje się do intensywnego mieszania gleby na głębokości roboczej od 12 do 30 cm. Gdy będzie połączona z redlicą skrzydełkową C-Mix 350 mm, może być stosowana także przy uprawach ścierniskowych.


System redlic C-Mix obejmujący ich różne warianty umożliwia elastyczne wykorzystanie kultywatorów Cenius. Spektrum pracy tych maszyn rozciąga się od płytkich uprawek ścierniskowych przez spulchnianie gleby na głębokość występowania struktury gruzełkowatej aż do przygotowania gleby pod siew. Obok redlic C-Mix-HD- do dyspozycji są gęsiostópki C-Mix lub redlice skrzydełkowe C-Mix, do prac na średnich głębokościach roboczych dostępne są czubki redlic C-Mix 100 z blachą prowadzącą 100 a do pracy na dużych głębokościach czubki redlic C-Mix 80 i blacha prowadząca 80.

Źródło: AMAZONE