Firma CLAAS potwierdza długoterminowe zaangażowanie w Rosji

piątek, 27 listopada 2015 14:44

Firma CLAAS podpisała deklarację intencji z Federacją Rosyjską, które ma znacząco ułatwić sprzedaż maszyn rolniczych tam wyprodukowanych. Dokument został podpisany na targach Agritechnica w obecności rosyjskiego Ministra Przemysłu i Handlu, Denis Manturov, oraz Prezesa Rady Nadzorczej CLAAS, Cathrina Claas-Mühlhäuser. To inwestycyjne porozumienie, które nadaje firmie CLAAS status “rosyjskiego producenta”, zostanie przygotowane w ciągu kilku miesięcy. Dzięki temu porozumieniu, firma CLAAS będzie miała takie same warunki finansowe jak krajowy producent.

 
„Cieszymy się, że nasze wieloletnie zaangażowanie zostało docenione oraz, że jest jeszcze wieksza chęć na poszerzenie naszego udziału w modernizacji rosyjskiego rolnictwa”, wyjaśnia Lothar Kriszun, rzecznik Zarządu Grupy CLAAS.

Nadal jest duża potrzeba modernizacji i zapotrzebowania na wydajne technologie żniwne. Obecnie w Rosji tylko 72 mln ha są wykorzystywane do celów rolniczych, gdzie w sumie 122 milionów hektarów nadają się do użytku rolnego.


Źródło: CLAAS