Najnowsze kombajny od New Holland gama CX

środa, 25 listopada 2015 11:21

Seria kombajnów konwencjonalnych CX, marki New Holland przenosi żniwa na nowy poziom komfortu, jakości ziarna, wydajności oraz wszechstronności.

 

Marka New Holland Agriculture wypuściła na rynek serię konwencjonalnych kombajnów CX nowej generacji, obejmującą 2 modele z pięcioma wytrząsaczami słomy oraz 4 modele z sześcioma wytrząsaczami słomy, która wyznacza nowe standardy komfortu operatora, jakości ziarna oraz słomy, wydajności i wszechstronności przy równoczesnej ochronie gleby przed nadmiernym ugniataniem. Gama CX została poszerzona o nowy model CX8.85 o mocy 450 KM z sześcioma wytrząsaczami słomy i zbiornikiem na ziarno o pojemności 12 500 litrów. Jednostka flagowa serii, model CX8.90, jest tradycyjnym kombajnem o największej pojemności i wydajności na świecie, a dzięki silnikowi o mocy 360 kW (490 KM), zbiornikowi na ziarno o imponującej pojemności 12 500 litrów oraz nowoczesnym systemom czyszczącym, zapewnia efektywne młócenie i oddzielanie w połączeniu z bezkonkurencyjną wydajnością czyszczenia.

„Seria CX to najnowsza generacja licznej rodziny kombajnów konwencjonalnych o doskonałych osiągach, której historia rozpoczęła się w roku 2011 roku, wprowadzeniem na rynek pierwszych modeli CX i która charakteryzuje się nieustannymi innowacjami”, oświadczył Lars Skjoldager Sørensen, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami odpowiedzialny za maszyny żniwne. „Nowa seria CX pozostaje wierna swoim korzeniom; to tradycyjny kombajn o największej pojemności i wydajności na świecie, wyposażony w najlepsze technologie opracowane przez New Holland, takie jak wielokrotnie nagrodzone systemy Opti-Speed™, Opti-Clean™ i Opti-Fan™ oraz silnik Hi-eSCR ECOBlue™ spełniający wymogi norm emisji Tier 4B. Rolnicy uprawiający różne rodzaje zbóż będą teraz w stanie szybko i łatwo przełączyć maszynę na różne plony, co zwiększy produktywność. Gospodarstwa rolne działające na dużą skalę osiągną bezprecedensową korzyść dzięki dużej wydajności oraz niezrównanej jakości słomy i ziarna, gwarantowanej przez nową serię CX.”Wielokrotnie nagradzane technologie zapewniają jeszcze lepszą wydajność oraz pozwalają uzyskać najczystsze ziarno i słomę doskonałej jakości Dzięki unikalnym wytrząsaczom słomy Opti-Speed™, opracowanym przez markę New Holland, kombajn automatycznie dostosowuje prędkość wytrząsaczy do maksymalnej przepustowości zbieranego plonu, niezależnie od tego czy jest to pszenica, kukurydza, rzepak, czy ryż. Ponadto system automatycznie zmniejsza prędkość wytrząsaczy słomy podczas jazdy pod górkę, by utrzymać bezpiecznie całe ziarno wewnątrz kombajnu i zwiększa ją podczas zjazdów, by zachować efektywne oddzielanie.

System Opti-Clean™ poprawia wydajność czyszczenia nawet o 20%, optymalizując skok sita i kąty wyrzutu w połączeniu z maksymalizacją wydajności kaskady. Dłuższy skok sita i ostry kąt wyrzutu utrzymują więcej materiału w powietrzu, maksymalizując efektywność czyszczenia.

Wielokrotnie nagradzany system Opti-Fan™ dodatkowo zwiększa efektywność systemu czyszczącego poprzez automatyczną regulację prędkości wentylatora stosownie do nachylenia. Po wybraniu żądanej prędkości wentylatora na płaskim terenie wentylator będzie zwalniać podczas zbierania plonów pod górkę, by zapobiec stratom oraz będzie przyspieszać podczas zjazdu, by zapewnić idealnie czyste ziarno. W rezultacie uzyskuje się czystą próbkę w połączeniu z mniejszymi stratami, a wszystko to bez jakiejkolwiek interwencji ze strony operatora.

System zarządzania pozostałościami Opti-Spread™ został zaprojektowany pod kątem maksymalnej efektywności. Model CX8.90 pracujący z najszerszym, bo aż 12,5-metrowym, hederem Varifeed™ z łatwością spełni dowolne wymogi związane z rozrzutem, a technologia Dual Chop™ zapewnia doskonałe rozdrabnianie dowolnego materiału.

Zbiornik na ziarno o wyjątkowo dużej pojemności idealnie dostosowany jest do potężnej wydajności maszyny
Zbiornik na ziarno o pojemności 12 500 litrów, montowany w modelach CX8.85 i CX8.90, jest największym z oferowanych na rynku, a dzięki składanym pokrywom można go bezpiecznie zamknąć na wieczór, by zapobiec przedostawaniu się wilgoci do jego wnętrza, ponadto można go wygodnie otwierać i zamykać z fotela kierowcy. Również prędkość rozładunku wzrosła o 14%, co oznacza, że nawet największy zbiornik na ziarno o pojemności 12 500 litrów można nadal rozładować w czasie poniżej 2 minut, dzięki imponującej prędkości rozładunku wynoszącej 125 litrów na sekundę.

System SmartTrax™ z zawieszeniem Terraglide™ chroni jakość gleby
Modele CX7.90, CX8.80, CX8.85 i CX8.90 są dostępne z gumowymi gąsienicami SmartTrax™ oraz układem zawieszenia Terraglide™, zapewniającym wyjątkowo płynną jazdę i doskonałą przyczepność do podłoża podczas zbiorów, a równocześnie chroniącym jakość gleby dzięki zmniejszonemu ubijaniu. Biorąc pod uwagę prędkość jazdy 25 km/h przy prędkości obrotowej silnika wynoszącej zaledwie 1400 obr./min., nowe kombajny serii CX7 i CX8 wyposażone w system SmartTrax™ z zawieszeniem Terraglide™ stanowią oczywisty wybór dla użytkowników starających się zwiększyć produktywność poprzez spędzanie więcej czasu w polu, a mniej na drodze i dążących do oszczędności paliwa.

Łatwe do wymiany, składane klepiska, zapewniają dużą wszechstronność, cenioną przez rolników uprawiających różnorodne plony
Seria kombajnów CX wyposażona jest w składane klepiska ułatwiające szybkie przełączanie na różne plony, takie jak zboża o niewielkich ziarnach, kukurydza i ryż: czynność ta zajmuje teraz mniej niż 20 minut w porównaniu do tradycyjnych sześciu godzin. W połączeniu z szeroką gamą dostępnych klepisk zapewnia to serii CX dużą wszechstronność, którą docenią rolnicy uprawiający różnorodne plony.

Zaawansowana technologia HI-eSCR ECOBlue™ gwarantuje dużą moc w połączeniu z oszczędnością paliwa
W kombajnach z serii CX zastosowano zaawansowane technologie silników opracowane we współpracy z partnerską firmą FPT Industrial. Model CX8.90 spełnia wymogi norm emisji Tier 4A dzięki silnikowi SCR ECOBlue™, zapewniającemu 10% oszczędności paliwa w porównaniu do silnika Tier 3. Równocześnie zapewniona jest doskonała reakcja na przejściowe obciążenia, przekładająca się na zrównoważoną wydajność we wszystkich warunkach roboczych. Wszystkie pozostałe modele z serii CX7 i CX8 wyposażone są w technologię HI-eSCR ECOBlue™, by spełnić najbardziej rygorystyczne normy emisji Tier 4B, a równocześnie zapewnić doskonałe osiągi i wysoką efektywność.

 

Model

Liczba wytrząsaczy słomy

Maks. moc silnika przy prędkości obrotowej 2000 obr./min.

[kW/KM]

Pojemność zbiornika na ziarno

[litry]

standard / opcja

Szerokość hedera do zbioru ziarna

[metry]

CX7.80

5

250/340

9000

5,18 – 7,32

CX7.90

5

275/374

10000

5,18 – 7,32

CX8.70

6

275/374

9500/11500

5,18 – 7,32

CX8.80

6

295/401

11500

6,10 – 10,67

CX8.85

6

330/449

12500

7,62 – 12,5

CX8.90

6

360/490

12500

7,62 – 12,5

Źródło: New Holland