Nowa kabina Harvest Suite od New Holland

środa, 25 listopada 2015 12:01

Kabina Harvest Suite™ Ultra, stanowiąca nowy element wyposażenia serii CX, powstała w wyniku szeroko zakrojonych konsultacji z klientami. Zapewnia ona przestronne, komfortowe i ciche środowisko pracy. Kubatura kabiny wzrosła aż do 3,7 m³. Cicha kabina, w której poziom hałasu wynosi zaledwie 73dB (A), minimalizuje zmęczenie podczas długich dni roboczych.Nowy pulpit został zaprojektowany tak, by stanowił przedłużenie ręki operatora, a wszystkie elementy sterujące kluczowymi parametrami żniwnymi zostały rozmieszczone w ergonomiczny sposób. Operatorzy są w stanie precyzyjnie dostosować prędkość zbiorów dzięki dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip™. Dźwignia ta zastosowana została nie tylko w maszynach serii CX, ale również w kombajnach rotorowych serii CR oraz ciągnikach o dużej mocy.

Wyjątkowo obszerny 10,5-calowy monitor z kolorowym ekranem dotykowym IntelliView™ IV zamontowany jest na rolkach, więc operator może go ustawić w dogodnej dla siebie pozycji. Opcjonalny, drugi ekran, idealnie nadaje się do obsługi systemu automatycznego prowadzenia IntelliSteer™, jak również do wyświetlania obrazów pochodzących nawet z sześciu kamer.

 Dzięki dostępnym trzem wariantom fotela, operatorzy cieszyć się będą komfortem nawet podczas najdłuższych dni pracy. Najbogatsza wersja posiada skórzaną tapicerkę, ogrzewanie i aktywną wentylację, większy zakres przesuwu pionowego oraz automatycznie dostosowuje się do ciężaru kierowcy, by niwelować wstrząsy nawet na największych wybojach i dzięki temu zapewnić płynną jazdę.

Panel świetlny zastosowany w serii CX, zostało zaprojektowany z myślą o zapewnieniu idealnej widoczności całego hedera oraz pola zarówno przed, jak i za maszyną. Żmijka wyładowcza ułatwia precyzyjny rozładunek bez utraty nawet jednego ziarenka. Dodatkową innowacją wprowadzoną do kombajnów nowej generacji CX jest pełny pakiet świateł roboczych LED, zapewniających jeszcze lepsze oświetlenie, a tym samym doskonałą widoczność sięgającą nawet 500 m. Ponadto kabina Harvest Suite™ Ultra posiada przeszkloną powierzchnię wynoszącą 6,3 m², większą od dotychczasowej aż o 7%, co zapewnia doskonałą widoczność zarówno w dzień jak i w nocy.

Źródło: New Holland