Nowa seria C6000 marki DEUTZ-FAHR

piątek, 31 lipca 2015 10:34

Wszystkie dobre rzeczy chodzą „trójkami". Po osiągnięciu wielkiego sukcesu związanego z wprowadzeniem na rynek serii C9000 w 2013 r. oraz serii C7000 w 2014 r., marka DEUTZ-FAHR trzeci rok z rzędu z radością prezentuje nową gamę kombajnów zbożowych. Seria C6000 składa się z wysoce wydajnych i kompaktowych modeli przeznaczonych dla rolników, którzy wolą polegać na własnych maszynach i zasobach podczas żniw.


Marka DEUTZ-FAHR pozostała sobie wierna w kwestii podstawowej koncepcji maszyny, która jest wyposażona w pięć wytrząsaczy słomy. Tak jak większe modele, model C6205 posiada bardzo atrakcyjną konstrukcję zaprojektowaną przez studio Giugiaro Design oraz zapewnia najwyższej klasy komfort prowadzenia i łatwość obsługi. Posiada gamę hederów o różnych szerokościach roboczych, wyposażonych w układ tnący Schumacher Easy Cut, najwyższej klasy system omłotu (z opcjonalnym turbo-separatorem) oraz układ czyszczenia z innowacyjnym systemem powrotu ziarna DGR. Kombajny C6000 dostępne są także z hederami VARIOCROP wyposażonymi w regulowany stół.

Zbiornik ziarna ma pojemność 7000 litrów. Seria C6000 jest napędzana najbardziej ekonomicznymi i ekologicznymi silnikami (Tier 4 Final) dostępnymi na rynku: jednostki napędowe DEUTZ TCD L6 T4F 6,1 l generują moc znamionową 230 KM (169 kW) i moc maksymalną 250 KM (184 kW).

Sterowanie przekładnią oraz głównymi funkcjami realizowane jest przy użyciu nowego joysticka, dzięki czemu obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna. Combine Control Management (CCM) pozwala operatorowi na bieżące kontrolowanie wydajności i jakości wykonywanego zbioru, podając kluczowe informacje o parametrach eksploatacyjnych kombajnu.

Hedery oferowane są w następujących szerokościach roboczych: 4,2 m, 4,8 m, 5,4 m oraz 6,3 m. Każdą z wersji hedera C6000 wyposażono w planetarny napęd kosy, gwarantujący dużą częstotliwość cięć, wynoszącą około 1220 cykli na minutę. Układ tnący wykorzystuje opatentowany system tandemowego prowadzenia kosy Schumacher Easy Cut II.

Heder można wyposażyć w dwa pionowe noże tnące, co umożliwia zbiór rzepaku, natomiast specjalny zestaw przezbraja hedera do zbioru słonecznika. Dla zapewnienia wyjątkowo dokładnego cięcia, układ automatycznego sterowania kompensuje wychylenia boczne listwy tnącej zwiększając precyzję cięcia, szczególnie przy szerokich hederach. Nowy regulowany stół w przypadku hederów VARICROP dostępny w szerokościach roboczych 4,5 m, 5,5 m lub 6,5 m i pozwala na dostosowanie ustawień do zbioru dowolnych upraw, od jęczmienia po rzepak.

Turboseparator zwiększa wydajność kombajnu o około 20%. Dzięki temu maszyna może zapewnić maksymalne osiągi nawet podczas prac przy szczególnie obfitych plonach lub w ciężkich warunkach, z zieloną słomą, przy zwiększonym zachwaszczeniu.

Klepiska modelu C6205 posiada duży kąt opasania, wynoszący 121°, dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie całej powierzchni separacji. Wersja z klepiskiem monolitycznym dostępna jest w trzech wariantach rozstawienia prętów – 11, 14 i 16 m – co pozwala na lepsze dostosowanie parametrów do różnych upraw.

Maksymalne czyszczenie przy minimalnym wysiłku – długie, zamknięte wytrząsacze słomy Serii C6000 pozwalają na precyzyjne oddzielanie ziarna we wszystkich warunkach, nawet przy wilgotnym i zanieczyszczonym plonie. Kombajn posiada sita o dużej powierzchni. Wydajność czyszczenia jest dodatkowo zwiększana dzięki układowi wentylacji z wentylatorem turbinowym. Mimo kompaktowych gabarytów, model C6205 posiada w standardzie zamontowany wentylator turbinowy, który – dzięki swojej dużej średnicy (400 mm) oraz 44 łopatkom umieszczonym na całej szerokości – podaje powietrze na całej szerokości roboczej kombajnu zbożowego.

Silniki DEUTZ TCD L6 T4F 6,1 l, chłodzone cieczą, wyróżniają się wysoką mocą i dobrymi osiągami. Dzięki układowi wtryskowemu Common Rail, 24 zaworom oraz elektronicznemu systemowi sterowania, jednostki DEUTZ generują wysoką moc we wszystkich warunkach i mogą szybko reagować na zmiany obciążenia. Katalizator utleniający (DOC), w połączeniu z technologią selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) redukuje zawartość tlenków azotu (NOx) w spalinach, które stanowią jedną z najbardziej toksycznych substancji powstających w wyniku spalania paliwa w silniku wysokoprężnym.

Najwyższej klasy komfort operatora i łatwość obsługi, najlepsze w swojej klasie osiągi systemu omłotu oraz czyszczenia, największy zbiornik ziarna i maksymalna uniwersalność wyposażenia z możliwością dostosowania do różnego rodzaju plonów sprawia, że Seria C6000 to prawdziwy klejnot – idealne rozwiązanie dla każdego rolnika chcącego polegać na swoim kombajnie w trakcie żniw.

Źródło: DEUTZ-FAHR