Nowa sieczkarnia New Holland z serii FR

wtorek, 08 grudnia 2015 21:21

Regularna, najwyższa jakość rozdrabniania począwszy od najszerszego kanału podawania w branży, poprzez głowicę tnącą, rolki gniotownika aż do rury zsypowej. Nowe, wielokrotnie nagradzane silniki z technologią Hi-eSCR ECOBlue™, zapewniającą kompatybilność z normami Tier 4B, dostosowane do stałych, wysokich obciążeń gwarantują doskonałe osiągi.Nowy tryb ECO w systemie zarządzania silnikiem pomaga zoptymalizować zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędność paliwa nawet do 21%*  oraz najniższe w klasie zużycie paliwa wynoszące już od 0,5 l/tonę.

 Maksymalny komfort w przestronnej kabinie, dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu elementów sterowniczych, nowemu, komfortowemu fotelowi oraz intuicyjnej automatyce, umożliwiającej maksymalizację wydajności bez wysiłku

Nowa gama sieczkarni samobieżnych FR zapewnia niezmiennie wysoką jakość rozdrabniania oraz wiodącą w branży efektywność zbioru plonów. Ich wyjątkowa wydajność uległa dodatkowej poprawie dzięki wysokiej mocy i dużej efektywności paliwowej nowych silników o mocy znamionowej od 476 do 775 KM, opartych na technologii Hi-eSCR ECOBlue™ spełniającej wymogi norm emisji Tier 4B. Silnik najwyższego modelu w serii posiada imponującą pojemność 20,1 litra i osiąga moc 824 KM. Nowa, licząca sobie pięć modeli, gama maszyn oferuje doskonały komfort w przestronnej kabinie, umożliwiając operatorom maksymalne wykorzystanie wyjątkowej wydajności maszyny dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu elementów sterowniczych oraz intuicyjnej automatyce.

„Marka New Holland od ponad 50 lat jest pionierem w dziedzinie technologii zbiorów pasz i jako pierwsza w branży wprowadziła liczne rozwiązania, skomentował Lars Skjoldager Sørensen, dyrektor ds. zarządzania produktami odpowiedzialny za maszyny żniwne. „Nowa gama sieczkarni samobieżnych FR czerpie z tego bogatego dziedzictwa, by dostarczyć klientom pakiet rozwiązań zapewniających wydajność i efektywność, który będzie w stanie spełnić wymagania gospodarstw działających na dużą skalę.”

Regularna, najwyższa jakość rozdrabniania począwszy od najszerszego kanału podawania w branży, poprzez głowicę tnącą, rolki gniotownika aż do rury zsypowej

Nowe sieczkarnie samobieżne FR charakteryzują się największą głowicą tnącą w branży - zarówno jeżeli chodzi o szerokość, jak i o średnicę - która bez wysiłku radzi sobie z rozdrabnianiem plonu

Sprawdzony nóż „chevron” w czysty, szybki, a co najważniejsze jednolity sposób, rozdrabnia zbierany materiał. Głowica tnąca jest dostępna w pięciu konfiguracjach dostosowanych do określonych wymogów związanych z rozdrabnianiem: 2x8, 2x10, 2x12, 2x16 i 2x20 noży, zapewniających odpowiednio długość cięcia od 6 do 33 mm, od 5 do 27 mm ,od 4 do 22 mm, od 3 do 16 mm i od 2 do 13 mm. Sprawdzony system napędu rolek podających Hydroloc umożliwia operatorowi dostosowanie długości cięcia do stanu plonu w trakcie jazdy.Duże rolki gniotownika, najszersze w branży (30 cali), maksymalizują przepustowość. System Variflow™ umożliwia operatorowi bezproblemowe przejście z konfiguracji trawy na kukurydzę i z powrotem, jak również optymalizację przepływu plonu w trudnych warunkach, co przekłada się na maksymalną wydajność.

Nowa sieczkarnia samobieżna FR posiada również udoskonalony dziób. Już wcześniej najszerszy i najłatwiej dostępny w branży dziób teraz wyposażony został w pełnowymiarowe, wymienne wkłady górne i boczne, nową, wytrzymałą łapę, mocniejszy siłownik łapy oraz udoskonalone smarowanie podstawy dziobu. Efektywność można dodatkowo zwiększyć poprzez automatyzację napełniania przyczepy dzięki wielokrotnie nagradzanemu systemowi prowadzenia dziobu Intellifill™: prowadzi on plon precyzyjnie do przyczepy niezależnie od warunków meteorologicznych, pory dnia lub typu przyczepy.

Nowe, wielokrotnie nagradzane silniki z technologią Hi-eSCR ECOBlue™ zapewniającą kompatybilność z normami Tier 4B, dostosowane do stałych, wysokich obciążeń gwarantują doskonałe osiągi.

Wszystkie modele należące do nowej serii FR wyposażone są w silniki dostarczane przez firmę FPT Industrial. Dwa mniejsze modele napędzane są sprawdzonymi silnikami Cursor 13 dostosowanymi do stałych, wysokich obciążeń typowych dla zbiorów pasz. W modelach FR650 i FR780 montowany jest natomiast nowy silnik Cursor 16, który został wyróżniony tytułem “Diesel of the Year 2014”, przyznawany przez Diesel Magazine. Oba silniki charakteryzują się dużą mocą i doskonałymi osiągami w połączeniu z wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i roztworu DEF. Dostosowanie parametrów do zbioru pasz pozwala uzyskać niemal błyskawiczną reakcję na obciążenia przejściowe, dzięki czemu sieczkarnie z serii FR są w stanie poradzić sobie z nagłymi zmianami obciążenia bez zatrzymywania się lub zalegania plonu, co oznacza wzrost wydajności nawet o 5%*, w porównaniu do poprzedniego modelu. We wszystkich modelach montowane są zbiorniki na paliwo i roztwór AdBlue o zwiększonej pojemności, by zapewnić klientom nieprzerwaną pracę w trakcie zbiorów. Najwyższy model serii FR850 wyposażony jest w silnik Vector o imponującej pojemności 20,1 l.

Wszystkie pozostałe modele wyposażone są natomiast w silniki oparte na technologii Hi-eSCR ECOBlue, dzięki czemu spełniają rygorystyczne normy emisji Tier 4B. Silniki zostały zaprojektowane pod kątem optymalizacji spalania, dlatego powstaje w nim bardzo mało cząstek stałych. Układ oczyszczania spalin neutralizuje NOx (tlenki azotu), powstające wskutek działania wysokich temperatur podczas spalania. W rezultacie uzyskuje się doskonałe osiągi w połączeniu z wyjątkową efektywnością paliwową.

Nowy tryb ECO w systemie zarządzania silnikiem pomaga zoptymalizować zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędność paliwa nawet do 21%*  oraz najniższe w klasie zużycie paliwa wynoszące już od 0,5 l/tonę.

Dla naszych klientów wydajność sieczkarni samobieżnej jest tak samo ważna, jak jakość rozdrabniania, dlatego starają się oni w miarę możliwości minimalizować koszty eksploatacyjne. Dzięki połączeniu nowych silników Cursor oraz technologii Hi-eSCR ECOBlue nowe modele FR zużywają średnio o 21%* paliwa mniej w porównaniu do równorzędnych modeli Tier 3 o tej samej długości cięcia. Testy przeprowadzone przez Stowarzyszenie DLG pokazują, że model sieczkarni FR650 zapewnia najwyższą w swojej klasie oszczędność paliwa, wynoszącą już od 0,5 l/tonę przy zbiorze 8mm sieczki kukurydzy.   Nowe, standardowe ustawienie trybu ECO pozwala zmniejszyć zużycie paliwa w warunkach roboczych, w których nie jest możliwe całkowite obciążenie silnika, na przykład podczas zbioru plonów o niskiej wydajności lub na błotnistych polach. Po włączeniu inteligentny system zarządzania silnikiem kontroluje prędkość silnika i jego reaktywność, by zminimalizować zużycie paliwa.

System PowerCruise™ opracowany przez markę New Holland maksymalizuje wydajność poprzez nieustanne monitorowanie rzeczywistej wymaganej mocy i dostosowuje prędkość jazdy sieczkarni w taki sposób, by uzyskać jak najwyższą sprawność pracy przy zmianach stanu plonów na polu.

*Nowy FR650 w porównaniu do poprzedniego FR600

Model FR480 - Maks. Moc w zakresie roboczym obr./min. - 476 KM/350 kW
Model FR550 - Maks. Moc w zakresie roboczym obr./min. - 544 KM/400 kW
Model FR650 - Maks. Moc w zakresie roboczym obr./min. - 653 KM/480 kW
Model FR780 - Maks. Moc w zakresie roboczym obr./min. - 775 KM/570 kW
Model FR850 - Maks. Moc w zakresie roboczym obr./min. - 824 KM/606 kW

New Holland