Regulacja gęstości beli za pomocą monitora

sobota, 28 listopada 2015 17:46

Prasy Roll-Belt™ marki New Holland zdefiniowały na nowo formowanie okrągłych bel dzięki technologii będącej w stanie poprawić wydajność belowania nawet o 20% oraz gęstość bel nawet o 5%. Od dnia wypuszczenia na rynek tych maszyn marka New Holland regularnie wprowadza nowe funkcje, nieustannie zwiększające ich wydajność i niezawodność. Zgodnie z tą tendencją w roku 2016 wprowadzona zostanie nowa funkcja poprawiająca jakość bel: regulacja gęstości beli i regulacja zmiennej gęstości rdzenia beli za pomocą monitora.

Więcej…
 

Badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin

piątek, 27 listopada 2015 22:25

Nierównomierna dystrybucja pestycydów na opryskiwanej powierzchni niesie ze sobą ryzyko ograniczenia efektywność zabiegu. W konsekwencji powoduje to konieczność wykonania większej liczby oprysków. Jednocześnie w miejscach, w których ilość zastosowanego środka ochrony roślin jest nadmierna, powstaje zagrożenie nagromadzenia się pozostałości w płodach rolnych oraz w środowisku naturalnym.

Więcej…
 

Aplikacja CLAAS Fleet View

piątek, 27 listopada 2015 22:20

W czasie żniw, kombajn musi pracować tak długo jak pozwala na to pogoda, ponieważ każdy przestój powoduje dodatkowe koszty dla rolnika. Z Fleet View, nową aplikacją CLAAS istnieje obecnie możliwość takiej koordynacji całej floty maszyn żniwnych, aby kombajn mógł pracować bez przestojów.

Więcej…
 

Firma CLAAS potwierdza długoterminowe zaangażowanie w Rosji

piątek, 27 listopada 2015 14:44

Firma CLAAS podpisała deklarację intencji z Federacją Rosyjską, które ma znacząco ułatwić sprzedaż maszyn rolniczych tam wyprodukowanych. Dokument został podpisany na targach Agritechnica w obecności rosyjskiego Ministra Przemysłu i Handlu, Denis Manturov, oraz Prezesa Rady Nadzorczej CLAAS, Cathrina Claas-Mühlhäuser. To inwestycyjne porozumienie, które nadaje firmie CLAAS status “rosyjskiego producenta”, zostanie przygotowane w ciągu kilku miesięcy. Dzięki temu porozumieniu, firma CLAAS będzie miała takie same warunki finansowe jak krajowy producent.

Więcej…
 

Owijarka SW 4014 nagrodzona

czwartek, 26 listopada 2015 21:26

KUHN przedstawia prawdziwą innowację w dziedzinie owijania bel prostopadłościennych z modelem SW 4014. Dostępna wyłącznie w maszynach KUHN funkcja AutoLoad pozwalająca na owijanie bel non-stop została nagrodzona srebrnym medalem AGRITECHNICA 2015 w kategorii innowacji.

Więcej…
 

CLAAS LEXION serii 700 - Maszyna Roku 2016

czwartek, 26 listopada 2015 16:14

CLAAS został nagrodzony tytułem ‘Maszyna Roku 2016’ za serię LEXION 700 na targach Agritechnica. Oznacza to, że po raz kolejny w kategorii kombajn zbożowy nagroda przypadła wiodącemu producentowi maszyn żniwnych w Europie.

Więcej…
 

Innowacyjny rozładunek

środa, 25 listopada 2015 13:48

Przyczepa Drakkar istnieje obecnie w 12 wersjach, które różnią się długością skrzyni lub też jej wysokością. Przypominany, że Drakkar jest odpowiedzią firmy JOSKIN na pojazdy z systemem zsuwania. Szczególna cecha tej przyczepy polega na tym, że taśma przenośnika zamontowanego w podłodze maszyny zwija się i rozwija z tyłu pojazdu (przy pomocy opatentowanego urządzenia wspomagającego - Catena® - zależnie od modelu) i że towarzyszy temu ruch ścianki przedniej. A więc, jeśli taśma zwija się do tyłu, to ścianka przednia także przesuwa się do tyłu, co zapewnia całkowity wyładunek przyczepy. Przy czym przewożony ładunek nie jest ugniatany.

Więcej…
 

Nowa kabina Harvest Suite od New Holland

środa, 25 listopada 2015 12:01

Kabina Harvest Suite™ Ultra, stanowiąca nowy element wyposażenia serii CX, powstała w wyniku szeroko zakrojonych konsultacji z klientami. Zapewnia ona przestronne, komfortowe i ciche środowisko pracy. Kubatura kabiny wzrosła aż do 3,7 m³. Cicha kabina, w której poziom hałasu wynosi zaledwie 73dB (A), minimalizuje zmęczenie podczas długich dni roboczych.

Więcej…
 

Najnowsze kombajny od New Holland gama CX

środa, 25 listopada 2015 11:21

Seria kombajnów konwencjonalnych CX, marki New Holland przenosi żniwa na nowy poziom komfortu, jakości ziarna, wydajności oraz wszechstronności.

Więcej…
 

Sprzęt do czyszczenia maszyn rolniczych

środa, 25 listopada 2015 00:11

Czyste maszyny i budynki nie tylko poprawiają wygląd gospodarstwa oraz pomagają zminimalizować koszty konserwacji i naprawy, ale też dają klientom pewność w zakresie zdrowia i jakości hodowanych upraw i zwierząt.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 37