Nowe przenośniki ślimakowe już na rynku

piątek, 23 stycznia 2015 11:22

Rolnictwo to ciągle rozwijająca się gałąź gospodarki. Nieustanne udoskonalanie i tworzenie nowych rozwiązań dostarcza rolnikom tylko samych korzyści. Wiadomo, że z duchem technologicznym idzie wyższa cena za urządzenia i maszyny rolnicze, ale czasem zdarzy się też i tak, że nowość rynkowa pozostaje w podobnym zasięgu cenowym co podobne rozwiązania mniej udoskonalone.

Więcej…
 

Duży wybór pługów SERVO od PÖTTINGER

czwartek, 22 stycznia 2015 15:22

Mimo, że udział powierzchni uprawianej bezorkowo wzrasta, nadal pług we współczesnym rolnictwie ma swoje znaczenie. PÖTTINGER oferuje 58 różnych modeli pługów do wyboru.

Więcej…
 

Dni otwarte w Joskin

wtorek, 20 stycznia 2015 14:07

Tak jak na początku każdego roku, firma JOSKIN otworzyła drzwi swojej fabryki, aby zwiedzający mogli zapoznać się z procesem produkcji jej maszyn.

Więcej…
 

SIMA Innovation Awards 2015 – złote medale i wyróżnienie dla CLAAS

wtorek, 30 grudnia 2014 11:39

Pod koniec listopada br. zostały przyznane nagrody SIMA Innovation Awards 2015. Firma CLAAS otrzymała dwie z nich. Całkowicie na nowo zaprojektowana panoramiczna kabina ciągnika ARION 400, który dostał się do finału „Tractor of the Year 2015” i otrzymał jeden z dwóch medali. Wyróżniony został również nowy przyrząd żniwny VARIO do kombajnów.

Więcej…
 

New Holland wprowadził na rynek całkiem nową gamę kombajnów CR

poniedziałek, 22 grudnia 2014 17:04

Całkiem nowe kombajny serii CR marki New Holland, przenoszą żniwa na zupełnie inny poziom: zapewniają zwiększenie wydajności przy zbiorach ziarna zbóż nawet o 15%, przy czym ilość połamanego ziarna wynosi zaledwie 0,2%; nie sposób przy tym nie wspomnieć o wyjątkowo komfortowej kabinie. Całkiem nowa kabina Harvest Suite™ Ultra jest jeszcze większa i posiada znacznie więcej przeszklonych powierzchni, w porównaniu do poprzednich modeli. Na szczycie tej liczącej sześć modeli gamy plasuje się CR10.90, będący pierwszym kombajnem w kategorii 10 w Europie. Równocześnie to kombajn CR o największej mocy w historii marki, oferujący najwyższy poziom wydajności w branży oraz wyjątkowe osiągi.

Więcej…
 

Zgrabiarka centralna Pöttinger TOP 762 C CLASSIC

czwartek, 18 grudnia 2014 10:57

Zgrabiarka centralna TOP 762 C została po pierwszym roku użytkowania bardzo pozytywnie oceniona przez użytkowników. Perfekcyjne kopiowanie nierówności terenu, prosta obsługa, zwarta konstrukcja, znakomita jakość zgrabiania to tylko niektóre jej cechy, które znalazły uznanie wśród rolników.

Więcej…
 

Nowy Viking od Metal-Fachu – prawdziwy gigant

czwartek, 27 listopada 2014 18:20

Ma szeroki rozrzut, wzmocnioną konstrukcję i imponujące rozmiary. Ten gigant bez trudu udźwignie 14 ton obornika. Mowa o rozrzutniku Viking N272/3, najnowszym dziele inżynierów z firmy Metal-Fach. Ta maszyna doskonale sprawdzi się w dużych gospodarstwach.

Więcej…
 

Kolejna wielofunkcyjna maszyna Pöttinger – SYNKRO 3030 MULTILINE

wtorek, 25 listopada 2014 06:35

Nowa linia MULTILINE powiększa się o kolejne rozwiązania: nie dalej jak w zeszłym roku firma Poettinger wprowadziła z powodzeniem na rynek krótką bronę talerzową TERRADISC w kombinacji z siewnikiem, w tym roku sprawdzona koncepcja pojawia się w kultywatorach SYNKRO. Niedrogie i wydajne rozwiązanie wyróżnia się dużą elastycznością w zastosowaniu: SYNKRO MULTILINE doskonale sprawdza się w pracy solo jak i w kombinacji.

Więcej…
 

Zakończenie projektu "Konserwacja silników stacjonarnych"

piątek, 21 listopada 2014 16:26

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zakończyło realizację zadania "Konserwacja silników stacjonarnych". Projekt był realizowany z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dziedzictwo kulturowe - priorytet 2. - Wspieranie działań muzealnych.

Więcej…
 

Rozsiewacz nawozów ZA-TS o nowej wielkości i szerokości

środa, 19 listopada 2014 14:40

Firma Amazone poszerzyła ofertę nowych rozsiewaczy nawozów serii ZA-TS o dodatkowe typy. Dzięki modułowej konstrukcji rozsiewacze ZA-TS ze zbiornikami o pojemności od 1700 do 4200 litrów, są teraz do dyspozycji każdego gospodarstwa i firmy świadczącej usługi.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 37