Tango E5 serii II już niebawem w sprzedaży

sobota, 05 grudnia 2015 11:18

Choć jesienno-zimowy czas nie sprzyja pracom w ogrodzie, to dla producentów sprzętu do pielęgnacji zieleni to okres intensywnych zmagań nad wiosenną ofertą. Dlatego już w listopadzie marka John Deere zaprezentowała w Hanowerze Tango E5 serii II, kosiarkę nowej generacji, która w sprzedaży będzie dostępna od wiosny.

 


Model kosiarki Tango E5 został opracowany na wzór robota, którego celem jest zoptymalizowanie czasu pracy domowników. Pełna automatyka zastosowana w urządzeniu podbiła już serce niejednego ogrodnika. Dlatego też John Deere zaprezentował właśnie nową generację kosiarki, oznaczonej  jako Tango E5 serii II.

Na jakie nowości mogą liczyć przyszli nabywcy serii II?  - Nowa generacja  została wyposażona w podwójną obudowę chroniącą podzespoły, dzięki czemu sprzęt może działać zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Nowy model ma również odświeżony interfejs operatora z ikonami oraz informacjami na temat bieżącego i przyszłego stanu kosiarki.  Zastosowaliśmy także bardziej inteligentny system nawigacji – wymienia Robert Łoza z John Deere. W rezultacie użytkownik będzie mógł dostosować harmonogram prac do pory roku, m.in. poprzez planowanie pracy kosiarki oraz zastosowanie odpowiedniego programu.

Zmiany zaszły również w nawigacji i sposobie skręcania kosiarki. Tango E5 serii II kosi trawnik po losowo wybranej ścieżce, natomiast zastosowana w modelu technologia Forward znacząco poprawiła charakterystykę skrętu. W rezultacie kosiarka, zbliżając się do ukrytego przewodu granicznego, zawraca przed zetknięciem się z nim, co jest szczególnie istotne m.in. na nierównym i ograniczonym terenie. 

Nowe Tango E2 zostało wyposażone w akumulator litowo-jonowy, który pozwala na skoszenie niemal jednej czwartek hektara (do 2200 mkw.). Gdy poziom energii będzie zbliżał się do końca, kosiarka automatycznie wróci do stacji ładującej. Użytkownik będzie mógł wybrać z trzech rodzajów prędkości od 36 do 44 cm/s. Sprzęt  został wyposażony także w funkcję dostosowania do nachylenia, co ułatwi koszenie na np. wniesieniu.

- Pomimo wielu innowacji zastosowanych w nowym modelu, kosiarka nie zmieniła swoich gabarytów. Podobnie jak poprzednia wersja, waży około 15 kg, a jej wymiary to 775 x 535 x 360 mm. Debiut rynkowy Tango E5 serii II został zaplanowany na wiosnę 2016 r. – dodaje Robert Łoza. 

Producentem TANGO E5 jest firma John Deere znana z wytwarzania maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. Poprzednia wersja, TANGO E5, zdobyła Złoty Medal MTP targów Gardenia 2013.