Ursus wchodzi na rynek sprzętu ogrodniczego

piątek, 12 czerwca 2015 08:36

Spółka Ursus SA zawarła z firmą NAC Sp. z o.o. umowę licencyjną na używanie znaków towarowych URSUS przy oznaczaniu wyselekcjonowanej serii produkowanych w zakładach urządzeń ogrodniczych oraz ich sprzedaży i serwisu na terenie Polski oraz pozostałych państw świata – podała firma.


Dzięki podpisanej umowie spółka Ursus SA otrzyma royalty od sprzedaży urządzeń ogrodniczych produkowanych przez firmę NAC, natomiast NAC uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją najbardziej znanego w Polsce oraz poza jej granicami brandu.

– Zadecydowaliśmy o kooperacji w zakresie urządzeń ogrodniczych z firmą NAC dlatego, że podobnie jak w naszym przypadku jest to typowo krajowa, dynamicznie rozwijająca się spółka, która dysponuje bardzo dobrymi jakościowo wyrobami – powiedział Karol Zarajczyk, prezes URSUS S.A. – Produkty wytwarzane przez firmę NAC stanowią nijako uzupełnienie oferty produktowej URSUSA skierowanej do ogrodnictwa. Dotychczas nasz Brend kojarzył się głównie z ciągnikami oraz szeroko pojętym rolnictwem, obecnie postanowiliśmy poprzez podpisanie tej umowy rozszerzyć swój obszar działania na ogrodnictwo. Współpraca z NAC stanowi gwarancję dostarczenia polskich produktów dobrej jakości sprzedawanych pod brandem URSUSA.

– Dla nas ta współpraca oznacza poszerzenie oferty rynkowej, ale jednocześnie wejście w inny, wyższy segment rynku – mówi Marcin Przytulski dyrektor zarządzający NAC. To również wymiana doświadczeń i wyzwanie jakie niesie kooperacja z jedną z najsilniej zakorzenionych i tak dobrze rozpoznawalnych polskich marek.

Od momentu zawarcia umowy NAC Sp. z o.o. stała się wyłącznym licencjonowanym producentem, sprzedawcą i dystrybutorem urządzeń ogrodniczych opatrzonych brandem URSUS. Podpisana umowa jest wyrazem realizacji strategii rewitalizacji marki URSUS w kooperacji z innymi podmiotami zasilanymi wyłącznie polskim kapitałem także w segmencie ogrodniczym.

Znaczącym czynnikiem i impulsem do podpisania tej umowy było duże doświadczenie firmy NAC w zakresie produkcji oraz dystrybucji. Produkty firmy NAC opierają się o rodzimą dokumentację techniczną oraz rygorystycznie przestrzegane procesy kontroli jakości na każdym etapie produkcji, dedykowany zespół kontroli jakości wykorzystujący profesjonalnie wyposażone laboratorium oraz narzędzia i przyrządy pomiarowe, dzięki czemu z taśm produkcyjnych nie schodzą buble, jak to ma nierzadko miejsce w przypadku konkurencji.

* * *

URSUS S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 700 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS. W ostatnich latach URSUS należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysiące ciągników, wyposażenie centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia.

NAC Sp. z o.o. jest jednym z najprężniej działających dystrybutorów sprzętu ogrodniczego w Europie. Firma o blisko 25-letniej tradycji oferuje pod wieloma markami urządzenia niezbędne do założenia i pielęgnacji ogrodu oraz utrzymania porządku wokół domu przez cały rok. Oferta NAC obejmuje urządzenia elektryczne i spalinowe w tym m. in. kosiarki, kosy, podkaszarki, pilarki, nożyce, odśnieżarki, myjki ciśnieniowe, agregaty prądotwórcze, pompy. Produkty NAC można kupić w kilkuset autoryzowanych punktach sprzedaży oraz w największych sieciach handlowych: Castorama, Praktiker, OBI, NOMI, Bricomarche, PSB Mrówka, Makro Cash & Carry, Real, Auchan, Media Expert, Avans. Spółka współpracuje z odbiorcami na rynkach europejskich. Produkty NAC można kupić w Rumunii, Grecji, Bułgarii, Białorusi, Słowacji, na Litwie i Łotwie. W kolejnych latach produkty NAC będą dostępne w sieci sprzedaży w Europie Zachodniej. Wszystkie produkty dostępne w sieci są objęte 2-letnią gwarancją. Sieć autoryzowanych punktów serwisowych to ponad 100 lokalizacji w całej Polsce.

Źródło: URSUS